تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

رابطه عاطفی یک طرفه

رابطه عاطفی یک طرفه

رابطه عاطفی یک طرفه چگونه است؟ چه زمانی رابطه ما یک رابطه یک طرفه است؟ رابطه عاطفی یک طرفه زمانی رخ می‌دهد که یکی از افراد در این رابطه احساس عشق و علاقه دارد. در حالی که طرف دیگر این احساس را به همان اندازه باز نمی‌گرداند یا به طور کامل از این احساسات پاسخگو نیست.

رابطه عاطفی یک طرفه

در  این رابطه عاطفی یکی از افراد ممکن است احساسات عمیقی برای دیگری داشته باشد. در حالی که طرف دیگر به همان اندازه احساسات را به اشتراک نمی‌گذارد. رابطه عاطفی یک طرفه ممکن است منجر به ناهنجاری‌ ها و مشکلات روانی شود. زیرا احساس ردیف و عدم تعادل در این نوع روابط می‌تواند برای طرفی که عاشق است. منجر به افسردگی، اضطراب، و احساس تنهایی شود. همچنین، برای طرفی که احساسات را به همان اندازه بازنمی‌گرداند. این نوع رابطه ممکن است منجر به احساس گناه و عدم توانایی در برقراری رابطه صحیح شود.

روش برخورد با رابطه یک طرفه

در صورت برخورد با یک رابطه عاطفی یک طرفه، مهم است که افراد درگیر به دنبال راه‌ حل‌ های سالم و کارآمد برای مدیریت احساسات خود باشند. اعتراف به واقعیت‌ها و تلاش برای بهبود وضعیت روابط یا بهبود روابط خود با دیگران می‌تواند کمک کننده باشد.

نشانه های رابطه ی بی سر انجام 

  • زمانی که، به اندازه ای که عشق و علاقه میدی محبت دریافت نمیکنی و در واقع درگیر یه رابطه‌ی عاطفی یه طرفه هستی.
  • زمانی که از روی ترحم با فردی در ارتباط هستی. در واقع کارهایی که واسه یه طرف انجام میدی از روی ترحم هست ، نه عشق و علاقه.
  • زمانی که در رابطه مدام به هم شک می کنید. در رابطه ای که اعتماد نباشه رابطه به سمت رکود و دلسردی میره.
  • زمانی که بیشتر از این که عاشق خودش باشی، عاشق چهره و موقعیت اجتماعی، پول و.. هستی

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *