تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

چگونه آرامش پیدا کنیم؟

چگونه آرامش پیدا کنیم؟

مضطرب هستید؟ چگونه آرامش پیدا کنیم؟ فقط کافی است یاد بگیرید؛ انقباض، رها کردن و تکرار! این روش شامل فشرده کردن ماهیچه های قسمتی از بدن برای رسیدن به وضعیت آرامش است. این روش را که هنرپیشه ها هم استفاده می کنند برای به خواب رفتن هم مناسب است.

چگونه آرامش پیدا کنیم؟

من؟ استرس؟ چی می گی؟!  ها ها ها. خنده یکی از راه های عالی برای مبارزه با استرس است. یک کتاب پر از لطیفه های خنده دار کنار دستتان داشته باشید یا حتی سری به سایت هایی که کلیپ های خنده دار دارند، بزنید. اما تنها خنده نیست که دوای استرس و اضطراب است بلکه گاهی بوها هم در این زمینه جادو میکنند. بایستید و بو کنید! برخی بوها می توانند حالات و احساسات منفی درون ما را تغییر دهند.

حتما شما هم موافقید که عصبانی بودن آن هم وقتی مشغول بو کردن گلی هستید، کار خیلی سخت و دشواری است. یک گلدان پر از گل های محبوبتان را نزدیک میز کار قرار دهید و هرگاه احساس خستگی کردید سراغ آنها بروید و با لذت بویشان کنید.

راه های رسیدن به آرامش

تنهایی

بعضی افراد فقط به ۵ دقیقه زمان برای تنها ماندن نیاز دارند تا بتوانند افکارشان را مرتب و آرامش پیدا کنند.

 دریافتن خورشید

این هم از آفتاب و به همین راحتی کمی از نگرانی های شما برطرف شد! اگر یک روز آفتابی است، بیرون بروید، کمی قدم بزنید و از آفتاب بهره بگیرید. نور آفتاب برای افرادی که از افسردگی رنج می برند، موهبت بزرگی است.

شمارش معکوس

نه، این یک تست هوش نیست اما راهی مناسب برای آرام شدن محسوب می شود. وقتی نگرانی هایتان بیش از حد شدند، سعی کنید از ۱ تا ۱۰ بشمارید و سپس شروع به شمارش معکوس کنید. وقتی مشغول شمردن و تمرکز کردن روی اعداد هستید، فکر مصاحبه های کاری و مشغله های دیگر کمرنگ تر می شوند.

 آب سرد ریختن روی مچ دست

سراغ آب خنک بروید. وقتی استرس و اضطراب سراغتان آمد، مقداری آب خنک روی مچ دستتان بریزید و کمی هم به پشت لاله گوشتان بزنید. این کار کمک می کند در تمام بدنتان احساس آرامش کنید.

 شانه کردن موها

باور کنید! حتی اگر تا همین حالا ۱۰۰ بار این کار را انجام داده اید، باز هم با ریتم های دیگر آن را تکرار کنید. شانه کردن موها، شستن ظرف ها و بافتنی می تواند به آرامش روان و جسم کمک کند.

کرم های خوشبو استفاده کنید

فقط چند ثانیه طول می کشد تا مقداری لوسیون خوشبوی اسطوخودوس، برگ چای یا هر گیاه معطر و آرامش بخش دیگری را روی کف دستتان بریزید و انگشت هایتان را به هم بمالید. این بوی ملایم و لطیف می تواند سطح استرس و نگرانی شما را کاهش دهد.

بوهای آرامبخش

بوییدن یک لیموی تازه می تواند به کاهش ترشح هورمون های استرس در بدن کمک کند. بوی خوش قهوه را هم از دست ندهید. همین حالا به آشپزخانه بروید و قهوه با شیر درست کنید و بوی خوشش را احساس کنید چون بوی قهوه هم می تواند به کاهش هورمون های استرس کمک کند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *