تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

می خواهید به شادی و آرامش برسید

می خواهید به شادی و آرامش برسید

می خواهید به شادی و آرامش برسید با آدمها و دوستان شاد و خوش برخوردتان وقت بگذرانید. صحبت کردن با آدمهای شاد می تواند روحیه ی انسان را شاد کند. حتی اگر فقط برای ۱۰ دقیقه باشد. شاید مدتها است با دوستی صحبت نکرده باشید. این کار حقیقتا می تواند حالتان را بهتر کند و احساس بهتری در خصوص حل مشکلات در شما به وجود بیاورد . بیشتر بخوانید “می خواهید به شادی و آرامش برسید”

هوش هیجانی و اثرات آن چیست؟

هوش هیجانی و اثرات آن چیست؟

هوش هیجانی و اثرات آن چیست؟ هوش عاطفی یا  هیجانی یعنی توانایی این که عواطف خود و دیگران را تمیز دهیم. از آن در جهت ایجاد انگیزه برای خودمان و دیگران استفاده کنیم. همچنین قدرت مدیریت مناسب عواطف مان را در درون مان و در ارتباط با دیگران داشته باشیم.

بیشتر بخوانید “هوش هیجانی و اثرات آن چیست؟”

تعریف شما از موفقیت چیست؟

تعریف شما از موفقیت چیست؟

تعریف شما از موفقیت چیست؟ یکی از زیباییهای توقف برای تصدیق لحظات اوج این است که می توانند به شما کمک کنند تا تعریف شخصی خود از موفقیت را روشن کنید. به جای اینکه از خود بپرسید، آیا این کار را به خوبی انجام دادم؟ ستایش شدم؟ آیا من به رسمیت شناخته شدم و دستی بر پشتم زدند؟ آیا من برنده جایزه شدم؟ می پرسی آیا این برای من معنی داشت؟ آیا این به من شوق داد. به من آموخت، خوشحالم کرد؟ بیشتر بخوانید “تعریف شما از موفقیت چیست؟”

مایه‌ ی آرامش در زندگی چیست؟

مایه‌ ی آرامش در زندگی چیست؟

مایه‌ ی آرامش در زندگی چیست؟ زن در خانه مایه‌ی آرامش است. مایه‌ی آرامش مرد، و مایه‌ی آرامش فرزندان، دختر و پسر. اگر خود زن برخوردار از آرامش روانی و روحی نباشد. نمی‌تواند این آرامش را به خانواده بدهد. بیشتر بخوانید “مایه‌ ی آرامش در زندگی چیست؟”

مزایای شکرگزاری چیست؟

مزایای شکرگزاری چیست؟

مزایای شکرگزاری چیست؟ زندگی همیشه بر وفق مراد نیست و شاید با مشکلات غیرقابل پیش بینی روبرو بشوید. اما به جای فکر کردن به افکار منفی و سمی، به خاطر داشته هایتان شکرگزار باشید. شکرگزاری مزایای بسیار مفیدی دارد. بیشتر بخوانید “مزایای شکرگزاری چیست؟”

قدرت خواب در یادگیری چیست؟

قدرت خواب در یادگیری چیست؟

چگونه با هوشتر از خواب بیدار شویم. آیا به ارتقای مغزتان علاقه ندارید؟ به روز رسانی نرم افزار مغز؟ پیوندهای مغزی شما سفت شده است؟ حدس بزن چی شده؟ شما هر شب این ارتقا را دریافت می کنید. قدرت خواب در یادگیری چیست؟ دانشمند پژوهشی گوانگ یانگ و تیمی که با او کار می کند به اکتشافات مهمی در مورد یادگیری دست یافتند. بیشتر بخوانید “قدرت خواب در یادگیری چیست؟”

تکنیک پومودورو چیست؟

تکنیک پومودورو چیست؟

تکنیک پومودورو چیست؟ در دهه ۱۸۹۱ فرانچسکو سیریلو راهی برای کمک به تعلل کنندگان ارائه کرد. این تکنیک پومودورو نام دارد. پومودورو در ایتالیایی به معنای گوجه فرنگی است .یک تایمر به شکل گوجه فرنگی ساخته است. بیشتر بخوانید “تکنیک پومودورو چیست؟”

اهمال کاری یعنی چه؟

اهمال کاری یعنی چه؟

اهمال کاری یعنی چه؟ من می خواهم در مورد به تعویق انداختن کار به شما بگویم. اهمال کاری یعنی به تاخیر انداختن کارها به زمان دیگر. اهمال کاری مشکل بسیاری از دانش آموزان و بزرگسالان است و مانع یادگیری خوب می شود. اما به تعویق انداختن کار میتواند یک امر طبیعی باشد. چرا کاری را انجام میدهید که حوصله انجام آن را ندارید؟ به خصوص اگر بدانید که سخت خواهد بود؟ چرا دوشنبه درس بخوانیم وقتی امتحان شنبه آینده است؟ به هر حال تا آن زمان فراموشش نمی کنی؟ بیشتر بخوانید “اهمال کاری یعنی چه؟”

یافتن معنا در کار

یافتن معنا در کار

در دنیای پیچیده امروزی، صرفاً تمایل و توانایی انجام کار کافی نیست ما باید در کاری که انجام میدهیم معنا پیدا کنیم. یافتن معنا در کار چگونه امکان پذیر است؟ این شامل  یافتن کاری است که هدف، مشارکت، ارتباط و امید را ارائه میدهد. البته ما در بسیاری از موقعیتها معنا را پیدا میکنیم. در گستره های طبیعت، در اماکن مذهبی، پارکها، و مراکز اجتماعی، در روابط مان با خانواده و دوستان. اما بسیاری از ما بیشتر ساعات بیداری خود را در محل کار میگذرانیم. بنابراین بسیار حیاتی است که ما راههایی را پیدا کنیم تا سازمانهایی را که در آنها کار میکنیم معنادارتر و فراوان تر کنیم. بیشتر بخوانید “یافتن معنا در کار”

از کجا شروع کنید

از کجا شروع کنید

انواع کارها و امور چیست. چگونه خود را بیشتر وقف کار مهمتر یا عالی کنیم و به زندگیمان معنا ببخشیم. اگر نمیدانید از کجا شروع کنید رسیدن به جایی که میخواهید بروید یا برسید، سخت میشود. این مقاله شما را در مسیر انجام کارهای بزرگ و عالی قرار دهد. اما قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، بیایید لحظه ای بیندیشید که الان کجا هستید؟ ما با نگاهی دقیق به کار بزرگ شروع می کنیم.

از کجا شروع کنید

من نمی خواهم احساس کنید که کار بزرگ فراتر از دسترس شماست. این فقط برای افرادی است که از قبل احساس عمیقی از مأموریت دارند، به روشنگری رسیده اند، یا به نوعی خارق العاده هستند. من سه کاری را که میتوانید قبل از شروع فرآیند انجام دهید، پیشنهاد میکنم که موفقیت را آسا نتر میکند. چه کاری عالی است و یا عالی نیست؟ هر کاری که انجام میدهیم به سه دسته اصلی تقسیم میشود: کار بد، کار خوب، کار عالی . شما از قبل میدانید این دسته بندی ها به چه معنا هستند .

کار بد

کار بد همان اتلاف وقت، اتلاف انرژی و اتلاف زندگی است. یک بار انجام آن هم زیاد است. این کاری بیهوده است. متأسفانه، سازمانها استعدادی برای ایجاد کار بد دارند. این به صورت بوروکراسی، جلسات پایان ناپذیر، فرآیندهای منسوخ شده که وقت همه را تلف میکند، و سایر روشهای انجام کارهایی که به جای کمک به رشد افراد، شما را خفه میکند، می باشد.

کار خوب

کار خوب کار آشنا، مفید و سازندهای است که انجام می دهید و احتمالاً آن را به خوبی انجام میدهید. احتمالاً بیشتر وقت خود را صرف کار خوب میکنید. و هیچ ایرادی در آن وجود ندارد. کار خوب از آموزش، تحصیلات و مسیری که تا کنون پیموده اید شکوفا میشود. در مجموع، این منبع آرامش و موفقیت است. مجموعه ای از کار خوب وجود دارد: از یک طرف کار جذاب و جالبی است، از سوی دیگر، پیش پا افتاده تر است. اما شما به ضرورت آن پی می برید و به اندازه کافی خوشحال هستید که مدتی را صرف انجام آن کنید. شما همیشه در زندگی خود به کار خوب نیاز دارید. در سطح سازمانی، کار خوب حیاتی است و نان و کره یک شرکت است. یعنی کاری کارآمد، متمرکز و سودآور که بازده سه ماهه بعدی را به ارمغان می آورد.

کار عالی

کار عالی کاری است که برای شما معنادار است. تأثیر میگذارد و تفاوت ایجاد میکند. الهام بخش بوده و باعث کشش و اشتیا ق است. کار عالی کاری است که دارای اهمیت است. هم منبع راحتی عمیق و هم منبع درگیر شدن است. اغلب احساس می کنید در “منطقه جریان” هستید. جایی که زمان متوقف میشود و بدون زحمت در بهترین حالت خود کار میکنید. اما کار عالی همچنین محل عدم اطمینان و ناراحتی است. این ناراحتی به این دلیل به وجود می آید که کار اغلب جدید و چالش برانگیز است. بنابراین یک عنصر خطر و شکست احتمالی وجود دارد. برای سازمانها، کار عالی باعث تفاوت استراتژیک، نوآوری و طول عمر میشود. اغلب این نوع کار مبتکرانه است که تجارت را به جلو میبرد، و منجر بمحصولات جدید، سیستمهای کارآمدتر و افزایش سود می شود.

احتمالاً سرتان را تکان میدهید و فکر میکنید: “بله، متوجه شدم”. اما چگونه میتوان تعادل درستی بین کارهای سه گانه به دست آورد؟ ترکیب کامل شما چیست؟ حقیقت این است که هیچ ترکیب کاملی وجود ندارد. یافتن ترکیب مناسب بین کار خوب و کار عالی (بدون کار بد) تمرین یک عمر است و حتی اگر اکنون یک تعادل هماهنگ پیدا کنید، بعدها تغییر خواهد کرد. بهترین ترکیب امسال شما، بهترین ترکیب دوازده ماه بعد شما نخواهد بود.