تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

نکات مهم در انتخاب رشته چیست؟

نکات مهم در انتخاب رشته چیست؟

چند نکته خیلی مهم در مورد انتخاب رشته که خیلی از مشاوران به شما نمی گویند. خیلی از بچه ها میگن فقط می خوام دانشگاه تهران قبول شم برام مهم نیست چه رشته‌ ای باشه. ما میگم به ۴ الی ۵ ساله بعد فکر کن. به خودت بگو که خوب من ۴الی۵ سال دیگه با این رشته که می خوام انتخاب کنم چیکار می خوام بکنم. نکات مهم در انتخاب رشته چیست؟ صرفاً دانشگاه رو انتخاب نکن. بیشتر بخوانید “نکات مهم در انتخاب رشته چیست؟”

انتخاب رشته دانشگاه

انتخاب رشته دانشگاه

انتخاب رشته آگاهانه و منطقی باعث میشود که شما براساس استعداد و علاقه و همچنین در نظر گرفتن آینده شغلی انجام شود. شما باید با آگاهی کامل از رشته های دانشگاهی ، علایق و استعداد، شناخت شغلی رشته ها و همچنین بازار کار هر رشته و میزان درآمد حاصل از آن به انتخاب رشته دانشگاه  بپردازید. در ادامه به معرفی اجمالی چند رشته و بازار کار و درامد آن می پردازیم. بیشتر بخوانید “انتخاب رشته دانشگاه”

شناخت مشاغل مختلف

شناخت مشاغل مختلف

بعد از انتخاب رشته گروهی از داوطلبان وارد دانشگاه می شوند . با گذراندن چند سال از عمرشان در دانشگاه در نهایت با گرفتن مدرک از دانشگاه خارج می شوند .آگاهی و شناخت مشاغل مختلف قبل از انتخاب رشته ضروری است. اگر در ابتدا با آگاهی انتخاب رشته نکنند و دید باز نسبت به رشته خود، تخصص ها و بازار کار آن رشته و درآمد حاصل از آن شغل توانایی ها و مهارتهای لازم برای کسب شغل مورد نظر را نداشته باشند . سال های عمر خود را به بطالت گذرانده اند . در این مقاله سعی بر آن داریم تعدادی اندک از مشاغل را به طور کلی معرفی کنیم . بیشتر بخوانید “شناخت مشاغل مختلف”

کارنامه سبز چیست؟

کارنامه سبز چیست؟

کارنامه سبز چیست؟ سازمان سنجش ، فقط در یک کد رشته شما را  به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی میکند . چند روز بعد اعلام نتایج ، کارنامه سبز در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد.  در کارنامه سبز مشخص میشود که شما در کدام اولویت پذیرفته شده و چقدر با آخرین نفر قبولی فاصله دارید . بیشتر بخوانید “کارنامه سبز چیست؟”

انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه

انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه

 

یکی از انتخاب های مهم زندگی هر فرد پس از پایان تحصیلات متوسطه و تصمیم به ادامه تحصیل در سطوح دانشگاهی، انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه محل تحصیل است. این انتخاب که  تاثیر چشمگیری در تعیین سرنوشت شغلی و حتی هویتی افراد دارد، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که می توان آنها را به دو دسته درونی و بیرونی تقسیم نمود. بیشتر بخوانید “انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه”

مقایسه دانشگاه ها در ایران

مقایسه دانشگاه ها در ایران

‌‌ یک موضوع مهم که دانش آموزان کنکوری با آن درگیر می شوند، تنوع دانشگاه ها است. انواع دانشگاه هایی که در ایران وجود دارد: دانشگاه های دولتی، پیام نور ، آزاد اسلامی از آن جمله است. هر کدام از این دانشگاه ها دارای مزایا و معایبی هستند که در ادامه به مقایسه دانشگاه ها در ایران می پردازیم. بیشتر بخوانید “مقایسه دانشگاه ها در ایران”

سهمیه‌ی کنکور چیست؟

سهمیه‌ی کنکور چیست؟

سهمیه‌ی کنکور چیست؟ سهمیه در فرهنگ فارسی به معنی مقداری از چیزی که نصیب و سهم کسی شود، می باشد. در آزمون سراسری دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی سهمیه هایی از جمله سهمیه مناطق، ﺷﺎﻫﺪ و اﻳﺜﺎرگر، هییت علمی، مناطق محروم برای داوطلبان در نظر گرفته شده است. بیشتر بخوانید “سهمیه‌ی کنکور چیست؟”

انواع گزینش و جذب دانشجو

انواع گزینش و جذب دانشجو

انواع گزینش و جذب دانشجو چگونه است؟  نوع جذب دانشجو در هر رشته بر اساس تقسیماتی صورت می‌گیرد که بسته به ظرفیت هر رشته‌‌‌‌ امکانات و… متفاوت است. پذیرش رشته های دانشگاهی بر اساس چهار ملاک کلی می باشد: کشوری ، قطبی ، ناحیه ای ، استانی. بیشتر بخوانید “انواع گزینش و جذب دانشجو”