تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

با کودکان گفت ‌وگو کنید.

با کودکان گفت ‌وگو کنید.

به‌ طور مرتب با کودکان گفت ‌وگو کنید. هر روز وقتی را به این کار اختصاص دهید. حتی اگر این وقت فقط دقایقی قبل از خوابیدن کودک باشد. مدت زمان صحبت ‌کردن می‌تواند متغیر باشد اما جای آن باید در برنامه روزانه شما مشخص باشد. زمانی که فرزندتان می‌خواهد با شما صحبت کند در اسرع وقت به ‌طور خصوصی برای او وقت بگذارید . بیشتر بخوانید “با کودکان گفت ‌وگو کنید.”

آموزش دفاع کردن به کودک‌

آموزش دفاع کردن به کودک‌

برای آموزش دفاع کردن به کودک‌ از نصیحت استفاده نکنید. مثلا نگویید: از خودت دفاع کن، چرا از خودت دفاع نکردی؟ چرا وقتی کتک خوردی هیچ کاری نکردی؟ نگفتم این‌ قدر ترسو نباش؟ یا برچسب نزنید: بچه من پخمه است. مظلومه، بی‌دست و پاست، اصلا این کتک خوره و… یا زمانی که کودک‌ تان کتک می‌خورد، خشم خود را از بقیه سر او خالی نکنید: چرا هیچی نگفتی؟ همین‌طور وایستادی کتک خوردی؟ بیشتر بخوانید “آموزش دفاع کردن به کودک‌”

اشتباهات بزرگسالان در آموزش کودک

اشتباهات بزرگسالان در آموزش کودک چیست؟ ما بزرگسالان در رابطه با آموزش کودکان اغلب تکلیف خود را با آن ها روشن نمی کنیم ، نه تنها با آن ها که حتی با خودمان هم همین طور . قرار است به کودک یا دانش اموز مان املا بگوییم و در املا تمرکز کودک باید بر صحیح نویسی کلمات قرار گیرد ، اما ما همزمان از او مطالبات دیگری هم داریم ، برای مثال در همین حین دائم نسبت به خط او تذکراتی می دهیم: خیلی بزرگ ننویس. بالای خط ننویس. مرتب و صاف بنویس. تمیز تر بنویس. و… بیشتر بخوانید “اشتباهات بزرگسالان در آموزش کودک”

تجاوز به شخصیت کودک

تجاوز به شخصیت کودک

وادار کردن کودک به تقلید از رفتار فردی دیگر مثل غذا خوردن، راه رفتن، حرف زدن، عملی بسیار نادرست و تحقیر کننده می باشد.  کودک دلقک نیست و باید به شخصیتش احترام بگذاریم. اینکار تجاوز به شخصیت کودک است. بیشتر بخوانید “تجاوز به شخصیت کودک”

تقویت ارتباط کودک با والدین

تقویت ارتباط کودک با والدین

برای تقویت ارتباط کودک با والدین ، به سلایق کودکتان احترام بگذارید. ممکن است شما از رنگ پیراهن فرزندتان یا نداشتن هماهنگی شلوار و کفش او ناخشنود باشید. یا حتی از عکس‌ هایی که او به دیوار اتاق می‌چسباند، خوشتان نیاید. اما نباید از یاد ببرید که انسان‌ها متفاوتند و حتماً او از ابتکاری که به خرج داده راضی است. پس شما هم بهتر است به سلیقه او احترام بگذارید. بیشتر بخوانید “تقویت ارتباط کودک با والدین”

احترام به کودک را جدی بگیرید.

بعضی از والدین ممکن است کودک خود را دوست داشته باشند ولی به او احترام نگذارند. احترام به کودک را جدی بگیرید. نکته مهمی که والدین باید به آن دقت کنند این است که دوست داشتن کودک کافی نیست، بلکه لازم است شما برای او احترام قائل باشید. احترام مانند دوست داشتن، هم از طریق بیان و هم از طریق عمل نشان داده می شود. بیشتر بخوانید “احترام به کودک را جدی بگیرید.”

در مقابل خبرچینی کودک چه کنم؟

در مقابل خبرچینی کودک چه کنم؟

رفتار امروز پدر و مادر، شخصیت آینده کودک را می سازد. اگر کودکی با خصومت بزرگ شود، نزاع کردن را و اگر با تمسخر بزرگ شود، خجالتی بودن را یاد میگیرد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در مقابل خبرچینی کودک چه کنم؟ هرگز از خبرچینی کودکتان نسبت به خواهر، بردارها و دوستانش استقبال نکنید. این امر در بلند مدت اثر بسیار بدی در روابط بین فردی او خواهد داشت. بیشتر بخوانید “در مقابل خبرچینی کودک چه کنم؟”

علل و درمان ناخن جویدن چیست؟

علل و درمان ناخن جویدن چیست؟

چگونه عادت های نا سالم را از سر کودکانمان بیندازیم؟  اختلالات عادتی شامل چه مسائلی می شوند؟ اختلالات عادتی از اختلالات رفتاری جداست.  ناخن جویدن شایع ترین اختلال عادتی است. علل و درمان ناخن جویدن چیست؟ از دیگر اختلالات عادتی می توان به کندن پوست لب و مو یا صدا درآوردن با مفاصل، بال بال زدن، سر کوبیدن به زمین و مکیدن انگشت اشاره کرد. بیشتر بخوانید “علل و درمان ناخن جویدن چیست؟”

راه های کنترل روانی کودک چیست؟

راه های کنترل روانی کودک چیست؟

راه های کنترل روانی کودک چیست؟ همیشه احساس کودک را تایید کنید. وقتی ترسید نگید این که ترس نداره یا نترس، باید گفت میدونم میترسی. در صورت نفی و رد احساس کودک، او به این نتیجه میرسد که من هیچی نمیفهمم، هر چه احساس میکنم اشتباه است و شروع به نفی احساس خود و شخصیت خود میکند. بیشتر بخوانید “راه های کنترل روانی کودک چیست؟”

کودکانی که خجالتی هستند

کودکانی که خجالتی هستند

کودکان در مقاطع زمانی مختلف دچار خجالت می شوند اما ما به کودکی خجالتی بودن را نسبت می دهیم که همیشه دوست دارد با افراد محدودی که اصولا پدر، مادر و خواهر و برادرانش هستند در ارتباط باشد. کودکانی که خجالتی هستند همیشه دوست دارند در آغوش یا کنار والدین خود باشند. بیشتر بخوانید “کودکانی که خجالتی هستند”