تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

شخصیت کودکان متفاوت است.

شخصیت کودکان متفاوت است.

شخصیت کودکان متفاوت است. به شخصیت بچه ها دست نزنید خراب میشوند. فقط آنها را بر اساس شخصیت شان پرورش دهید. از بدترین انتظاراتی که والدین از بچه ها دارند. این هست که میگویند : از حقت دفاع کن. شخصیت بچه ها با هم خیلی فرق میکند.

شخصیت کودکان متفاوت است.

اصلا به کودکان فشار نیاورید که از حق خودت دفاع کن. در برخورد با دوستات این جوری باش. چرا اونجوری رفتار نکردی. این چه وضعشه و …. برخی والدین پا را فراتر می گزارند. و جملاتی به ‌کار می برند. از حق خودت دفاع کن. تو سری خور نباش. بدبخت نباش. حرفت رو بزن. جسور باش. عرضه داشته باش. بزن تو سرش. به بچه ها فشار نیاورید. برخی شخصیت آرامی دارند. برخی جسور هستند. کودکانی برون گرا هستند. برخی تابع هستند. برخی سریع واکنش نشان میدهند و برخی زودتر گذشت می‌کنند. این ها لزوماً به معنای تو سری خور بودن و بی عرضه بودنشان نیست. بلکه نشان از تیپ های شخصیتی متفاوت است.

اثرات تغییر شخصیت کودک

با دست زدن به شخصیت و تذکر دادن بی جا و توبیخ کردن بیش از حد گاهی واکنش های خیلی وحشتناکی از خودشان نشان می‌دهند. گاهی اضطرابی به آنها وارد میشود که به سختی قابل درمان است. با این کار نه اعتماد به نفس کودک را بالا می برید. نه کمکی به او می کنید. فقط حس بی عرضه بودن و دست و پا چلفتی بودن رو به او القا می کنید. که در جوانی و بزرگسالی با انتخاب دوستان ناجور در مقام جبرانش برمی اید.

درسته که همه اعتماد به نفس لازم را ندارند. ولی این را هم در نظر داشته باشید با این روش کودک را نابود میکنید. به بچه ها دفاع کردن یاد بدهید نه زدن. یعنی بگویید. مامان گاهی مجبور شدی از خودت دفاع کن. نه که بگی تو هم بزنش. همین تغییر کلمه کلی تاثیر داره. اگر قراره ابروش را درست کنید مواظب باشید چشمش را کور نکنید. به قصد جسارت دادن به کودک پرخاشگری نکنید. بخاطر توبیخی که میشه حس انتقامی پیدا میکنه که ده برابر بی رحم ترش میکنه مواظب باش.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *