تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

آشتی

آشتی کنیم

همه خوب می دانیم وقتی داریم قهر میکنیم . در بیشتر مواقع به آشتی هم خوب فکر کرده ایم . یعنی ۹۰% قهر های ما به امید یک آشتی لذت بخش و دوست داشتنی  اتفاق می افتد . اما گاهی رفتارهای نادرست ما می تواند این آشتی شیرین را از ما بگیرد . برای اینکه بتوانید آشتی کنیم . ما چند راه پیشنهادی داریم . 

راه هایی برای اینکه آشتی کنیم .

۱- ببخشید اگر طرف مقابل شما به هر دلیلی باعث ناراحتی و رنجش شما شده است . او را ببخشید و گذشت کنید  . بخشش و گذشت . اولین گام برای اینکه آشتی کنیم است .

۲- غرور را کنار بگذارید . فکر نکنید اگر شما برای آشتی پا جلو بگذارید. شخصیت تان کوچک می شود . به این فکر کنید که ساعت ها و روز هایی که از دوستان یا خانواده تان دور هستید . می تواند بهترین ساعت زندگی تان باشد . پس بی خیال این حساب و کتاب ها شوید. چون این رابطه ها ارزش بیشتری دارند .

۳- توقعات و انتظارات خود را کم کنید . به دیگران حق بدهید . دلیل خیلی از همین قهر ها انتظارات شما از دیگران است . وقتی توقع دارید که همه آدم ها روز تولد شما را به یاد داشته باشند. یا توقع دارید هر زمانی که شما می گویید . دیگران برای شما وقت بگذارند . آخرش به قهر ختم می شود . چون وقتی این توقعات از طرف دیگران پاسخ داده نشود . شما قهر می کنید . برای آشتی کردن اول میزان انتظارات خود را کنترل کنید. بعد به دیگران به خاطر رفتارهای شان حق بدهید .

۴- هدیه بخرید . گاهی لازم نیست برای آشتی کردن با یک نفر آپلو هوا کنید . یا دو ساعت برایش سخنرانی کنید . یک هدیه کوچک هم می تواند هر آدمی را خوشحال کند . راه آشتی را برایتان باز کند .

۵- خیلی وقت ها آدم ها مهارت ابراز وجودبلد نیستند .چون توانایی ارتباط کلامی ندارند زود قهر میکنند . برای اینکه بتوانید قهر کردن های خود را کم کنید .الان بتوانید آشتی کنید . سعی کنید این مهارت ها را یاد بگیرید . چون آن وقت می توانید بروید . مثل یک بچه آدم ناراحتی خود را بیان کنید . باعث آشتی شوید.

امیدواریم این مطالب برای همراهان عزیز مفید واقع شود . با مرکز مشاوره بینا همراه باشید .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *