تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

چگونه زوج صمیمی باشیم؟

چگونه زوج صمیمی باشیم؟

چگونه زوج صمیمی باشیم؟ مطالعات نشان داده برای لذت بیشتر از زندگی و شاد زیستن زوج‌ها نباید رابطه‌شان را با زوج‌های دیگر مقایسه کنند. از جمله عواملی که زندگی مشترک را شاد و رضایت بخش می‌کند. حس شوخ طبعی، تنوع، اعتماد متقابل، تفاهم، تمرکز بر نکات مثبت زندگی. توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل، همیاری، مشورت، احترام و دوست داشتن است. در مقابل، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب می‌کند.

چگونه زوج صمیمی باشیم؟

بنابر مطالعه‌ای در دانشگاه تگزاس، رضایت زوج‌ها از یکدیگر به راحتی بدست می‌آید. به شرطی که خود را با زوج‌هایی که می‌شناسند مقایسه نکنند. براساس این مطالعه، وقتی زوجی یکدیگر را برای ازدواج انتخاب می‌کنند. تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند. تا زمانی که یکی از آن‌ها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی‌شان را با دیگری مقایسه کند.

بهترین روش برای تضمین ازدواج و افزایش شادی فکر کردن به این موضوع است که چه انتخاب درستی داشته‌اید. تا چه حد از زندگی‌تان رضایت دارید. علاوه بر این، باید تمام تلاش خود را متمرکز بر افزایش شادی و حفظ دستاوردهای خوب و خوشایند زندگی مشترکتان کنید. مقایسه خود با دیگران یا زندگی خود با زندگی زوج‌های اطراف، آفتی خانمان سوز در زندگی زناشویی است. به همین دلیل سعی کنید زندگی و دستاوردهای آن را با روزهای ابتدایی آشنایی‌تان مقایسه کنید. و تلاش کنید موفقیت‌هایتان را بیشتر کنید. در ضمن، فراموش نکنید که شما تنها ظاهر زندگی افراد را می‌بینید.  هیچ اطلاعاتی راجع به داخل و حقایق آن ندارید پس مقایسه‌تان بی پایه و اساس است.

 رفتارهای اشتباه بعد از دعوا با همسر 

 حرف های او را به خاطر نسپارید و مدام در ذهنتان مرور نکنید.

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند: در دعوا حلوا خیرات نمی کنند. بله درست است. جملات یا واژه هایی که در دعوای زناشویی از زبان همسرتان می شنوید را فراموش کنید. آنها را در ذهنتان حمل نکنید. بدون شک هنگام دعوا دو طرف قربان صدقه هم نمی روند. و چه بسا حرفهای ناپسندی به یکدیگر بزنند.

بحث را دوباره باز نکنید.

اگر چند روز پس از دعوا دوباره بخواهید این مساله را باز کنید چندان جالب نیست. اگر در دعوا خود را مقصر می دانید. نزد همسرتان بروید و از او عذرخواهی کنید. اگر حرفی زده اید که او را ناراحت کرده است، آن را تصحیح کنید.

 با یکدیگر سرد رفتار نکنید.

بعد از دعوا با همسر خود اصولا حوصله حرف زدن با او را ندارید. اما اگر پس از گذشت زمان، هنگامی که هر دو آرام تر بودید. همسرتان نزد شما آمد و به هر بهانه ای می خواست با شما حرف بزند. از حرف زدن با او دوری نکنید. بدترین کار ممکن در این شرایط این است که سکوت اختیار کنید . به اصطلاح قیافه بگیرید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *