تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

لجبازی

همسر لجباز

اولین و مهمترین توصیه برای رفتار با همسر لجباز ، مدارا کردن است . جرو بحث زن و شوهر ها باعث می شود که گاهی در گفت و گو با یکدیگر جانب انصاف را رعایت نکنند . لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است . که باعث می شود افراد کارهای بچگانه بکنند . تصمیم های غیر منطقی بگیرند .

کمبود اعتماد به نفس ، نداشتن خود باوری و احساس شکست باعث لجباز شدن افراد می شود . گاهی لحن صحبت زن یا شوهر باعث میشود . همسرشان لجبازی کند . بنابراین زوج ها باید در گفتار و رفتارشان دقت لازم را داشته باشند . ببینند چه عمل یا رفتارهایی باعث واکنش همسرشان به صورت لجبازی می شود . سعی کنند از آن عمل ها پرهیز کنند .

نگذارید لجبازی به عادت تبدیل شود .

ذکر این نکته ضروری است اگر همسری پس از چند بار لجبازی به نتیجه مطلوب خود برسد . این رفتار برای او تبدیل به عادت می شود . اگر فردی مطمئن است که به درخواست همسرش جواب مثبت خواهد داد . بهتر است در همان ابتدا او را به خواسته اش برساند . اگر قرار است به هیچ عنوان کاری را انجام ندهد یک نه محکم . البته منطقی به همسرش بگوید . به هیچ وجه از نظرش برنگردد .

در خصوص همسر لجباز باید به یک نکته کوچک اما مهم توجه کرد . گاهی همسرتان لجبازی میکند . فقط برای اینکه احساس میکند . شما خود را از او برتر می دانید . بنابراین اگر احساس کردید . که لجبازی همسر شما به این دلیل است . در رفتار و لحن خود با همسرتان تجدید نظر کنید . طوری که او بداند شما اصلا چنین قصدی را ندارید .

چند توصیه برای رفتار با همسر لجباز

اگر همسر لجباز دارید باید در رفتار تان یک سری نکات را رعایت کنید تا همسرتان مدام با شما لجبازی نکند .

  • هیچ گاه در برابر لجبازی های همسرتان لجبازی نکنید . چرا که در این صورت همسرتان هیچ گاه دست از لجبازی بر نمی دارد . اوضاع زندگی تان هر لحظه بدتر خواهد شد .
  • وقتی که همسرتان عصبانی است با او بحث نکنید . بلکه در آن لحظه او را به آرامش دعوت کنید . همیشه خواسته های تان را در آرامش به او بگویید .
    بدانید فردی که لجبازی میکند . معمولا خودش میداند که حق با او نیست . اما هیچ وقت نمی خواهد این را به زبان بیاورد . پس شما اصرار نداشته باشید. که او به لجباز بودنش اعتراف کند .
  • همیشه اشتباهات همسرتان را با او در میان بگذارید . چرا که اگر او احساس کند . دارید تحقیرش میکنید . انتقاد تان را توهین آمیز به او منتقل میکنید . ممکن است با شما لجبازی کند . رفتارهای اشتباهش را نپذیرد . رویه اش را تغییر ندهد .

در پایان هم به همسر خود کمک کنید . بیشتر با او حرف بزنید . بنای احترام و قدر دانی را در خانه بگذارید . از او بخواهید که عادت لجبازی را ترک کند . در صورت نیاز می توانید از مشاوران مرکز بینا بهره ببرید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *