تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

علت شکست در روابط

علت شکست در روابط

چرا همیشه روابطم با شکست مواجه می‌شود؟ علت شکست در روابط چیست؟ چون شاید تمام زندگی و شادیت رو به شریک عاطفیت وابسته کرده باشی. ممکنه خودت هنوز معیارها و نیازهات رو نشناخته باشی. شاید تو یه خانواده پر آشوب زندگی کرده باشی. و الگویی برای یک رابطه سالم نداشته باشی .

علت شکست در روابط

ممکنه تو بچگی نیازت به دلبستگی و ارزشمند بودن برآورده نشده باشه. اینها برخی از دلایل شکست در روابط است. رابطه ها را باید ساخت. هیچ رابطه ای خود به خود خوب نیست. و هیچ رابطه ای خود به خود زنده نمی ماند. گلدان را بی آب دادن اگر رها کنید میمیرد. رابطه ها را به امید زمان رها کنید میمیرند. رابطه هایتان را به امان خدا و زمان رها نکنید. زمان دشمن سرسخت رابطه هاست. رابطه ها گلدان مصنوعی نیستند که تا ابد لبخند زنان و صاف صاف باقی بمانند. رابطه ها جان دارند و جاندارها می میرند. رابطه ها را اگر هر روز نوازش نکنید بی شک می میرند. نگذارید که این گلدان ها هی بمیرند و هی بروید گلدان تازه ای بخرید. کشتن اینهمه گلدان منجر به پیدا کردن گلدانی جادویی که خود به خود تا ابد زنده بماند نمی شود.

 حریم خود و دیگری را حفظ کنید.

با هم باشید امّا بگذارید در با هم بودن شما فاصله‌ ای باشد. و بگذارید نسیم در میان شما بورزد. یکدیگر را دوست بدارید امّا از عشق زندانی برای یکدیگر نسازید. بگذارید عشق جایی در ساحل روحتان باشد. پیمانه‌ های یکدیگر را پر کنید. امّا از یک پیمانه ننوشید. از نان خود به یکدیگر ارزانی کنید امّا از یک قرص نان نخورید.با هم بخوانید و برقصید و شادکام باشید. امّا به حریم تنهایی یکدیگر تجاوز نکنید. همچون تارهای عود باشید که جدا از هم امّا با یک نوا مترنم می‌شوند. قلب‌ هایتان را به‌ هم هدیه کنید  امّا یکدیگر را به اسارت در نیاورید. زیرا تنها دستان زندگی است که بر قلب‌های شما حاکم است. در کنار یکدیگر باشید امّا نه چندان نزدیک زیرا ستون‌های معبد دور از هم قرار دارند و درخت بلوط و سرو در سایه یکدیگر رشد نمی‌کنند.

اگر شما نیز در روابط خود شکست را تجربه کردید. توصیه میکنیم با یک متخصص فردی مشورت نمایید. مرکز مشاوره بینا اماده  ارائه تمام خدمات روانشناسی است.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *