تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

شخصیت در ازدواج

شخصیت

اغلب مشاجرات زندگی زناشویی فیصله پیدا نمیکنند . زوج ها سالیان متوالی سعی میکنند . که یکدیگر را تغییر بدهند . اما این کار شدنی نیست . علت این است که بخش اعظم اختلافات آنها .ریشه در تفاوت های اصولی در زمینه های سبک و طرز زندگی شخصیت یا ارزش ها دارد . با منازعه بر سر این تفاوت ها ، زن و شوهر تنها وقت خود را تلف میکنند . به ازدواج شان آسیب می رسانند .

دو کلمه حرف خصوصی با زنان

خودتان را با نام همسرتان معرفی نکنید .

مورد خطاب قرار گرفتن با نام یا عنوان اجتماعی یا شغلی شوهر ، فردیت و شخصیت یک زن را از بین میبرد . وقتی این گزاره را بپذیرید. یعنی نا خودآگاه شخصیت و هویت گذشته خود را زیر سوال برده اید . معنای پنهانش این است . که شما تا قبل از ازدواج ارزش و اعتباری نداشته اید . ازدواج و قرار گرفتن کنار شخصی خاص به عنوان همسر به شما این شان و منزلت را اعطا کرده تا نامی که سال های سال خودتان را با آن معرفی کرده اید . کنار گذاشته و از نام همسرتان استفاده کنید .

اجازه گرفتن اشتباه است .

بسیار می شنویم که بانویی میگوید : من باید از آقامون اجازه بگیرم که … . نهاد صادر کننده اجازه ( مجوز، جواز ) نهاد قدرت است .
وقتی برای دیدار کسی انتخاب نوع پوشش ، رفتن به جایی و … از شوهرتان اجازه می گیرید . یعنی او را قدرتمندتر و بالاتر پنداشته اید . خودتان را در موضع ضعف قرار داده اید . شوهر همراه توست . صاحب تو نیست . صاحب اختیار تو نیست . مشورت کردن خیلی متفاوت است با اجازه گرفتن . بله شما می توانید با همسرتان مشورت کنید . این کار خیلی هم خوب است .

شوهرتان به شما کمک نمیکند ، وظیفه اش را انجام می دهد .

در جمع های زنانه ، اغلب کسی هست که با افتخار و غرور این جمله را به زبان آورد . از همسرش تمجید کند.: آقامون خیلی درک بالایی داره . توی همه ی کارهای خونه کمکم میکنه . این گزاره را بپذیرید. مردی که کارهای منزل را انجام میدهد . به همسرش کمک نکرده  . فقط وظیفه خودش را انجام داده است .
از واژه کمک استفاده نکنید . زندگی مشترک اسمش رویش است . وظایف را هر دو طرف باید مشترکاً انجام دهند . وقتی از کلمه کمک استفاده می کنید . نا خود آگاه این پیام را منتقل می کنید . کارهای داخل خانه در قلمرو وظیفه زنان است .

با هم تصمیم بگیرید .

یک زن و مرد به عنوان دو فرد با شخصیت مجزا در زندگی مشترک با هم تصمیم میگیرند .که غذای خوب بخورند . خانه ای مرتب داشته باشند . فرزندی را به این دنیا دعوت کنند . پس هر دو به یک اندازه مسئولیت دارند .

با مرکز مشاوره بینا همراه باشید .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *