تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

درمان سرد مزاجی مردان و زنان

درمان سرد مزاجی مردان و زنان

درمان سرد مزاجی مردان و زنان یکی از حیاتی ترین عوامل حفظ رابطه عاشقانه پس از ازدواج است. اما بر خلاف باور عموم درمان سرد مزاجی در مردان یا زنان، مربوط به مهارت های فیزیولوژیک نیستند بلکه بخش عمده ای از آن مرتبط با مهارت های ذهنی رابطه زناشویی می شود.

تاثیر گذشت زمان در سردمزاجی مردان و زنان

گذشت زمان و عبور از مراحل اولیه ازدواج یکی از عواملی است که می تواند منجر به سردمزاجی مردان و زنان شود اما این بدین معنا نیست که نمی توان آن را درمان کرد. برای درمان سرد مزاجی مردان و زنان باید به حفظ جذابیت های فیزیکی توجه داشته باشیم.

به عنوان مثال برای زوجی که فرزند دارند این موضوع بدین معناست که برای فرزندانشان پرستار بگیرند و گاهی تنهایی شام بخورند. بیرون بروند و دو تایی کارهایی از این قبیل انجام بدهند تا مسیر جدیدی در رابطه آن ها باز شود. زوج ها باید بیشتر روی سیاست های حفظ رابطه عاشقانه خود متمرکز بشوند و تلاش کنند از حالت زندگی روتین خارج شوند و احساس عاشقانه را به زندگی خود برگردانند.

 رسیدن به احساس هیجان

چیزی که یک رابطه رمانتیک را می سازد، حس هیجان در اثر پیدا کردن شخصی است که از شما حمایت می کند. البته منظورم این نیست که برای درمان سرد مزاجی باید فرد جدیدی را پیدا کنید بلکه منظور این است که به همسرتان بفهمانید همچنان عشق در رابطه شما جریان دارد و آن چیزهایی که در اوایل رابطه شما بوده است را بدون تهدید به زندگی خود بر می گردانید.

نزدیکی و اشتیاق در درمان سرد مزاجی مردان و زنان

مردان و زنان پس از مدتی که از زندگی زناشویی آن ها گذشت، سعی می کنند همه چیز را عادی جلوه دهند. یعنی به طور متقابل هر دو سعی می کنند شبیه به یکدیگر باشند اما این شباهت هیجان انگیز نخواهد بود. در صورتی که تعادل بین تفاوت ها و شباهت ها در حفظ رابطه زناشویی عاشقانه بسیار مهم است.

عشق نیازمند نزدیک تر (شبیه) بودن است و اشتیاق نیازمند فاصله (تفاوت). تفاوت زیاد از حد ممکن است باعث از بین رفتن اشتیاق شود و تفاوت بیشتر از حد نیز نزدیکی را از بین می برد. این یک تناقض لازم برای ایجاد صمیمیت و برقراری رابطه جنسی می باشد. عشق لذت می برد همه چیز را درباره ی طرف مقابل بداند اما حس اشتیاق به کمی رمز و راز نیاز دارد.

اگر عشق با تکرار و شناخت رشد کند، تمیلات جنسی با این تکرار کمرنگ تر می شوند. در واقع تمایلات جنسی بر پایه ی جدید بودن و غیر منتظره بودن استوار است. عشق، داشتن است و اشتیاق، خواستن. اما در بسیاری موارد وقتی زوج ها خیالشان از عشق بینشان راحت شد، از شعله ور کردن اشتیاق غافل می شوند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *