تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

اعتماد به نفس

خود باوری

قبل از اینکه به خود باوری برسید . باید خودتان را بشناسید . باید بدانید که چه چیز برای شما عمل می کند . اگر می خواهید به خودتان ایمان پیدا کنید . باید با زیر و بم شخصیت تان آشنا شوید .باور کردن خود یکی از اولین قدم ها به سمت موفقیت است . اگر به خودتان اعتماد نداشته باشید. موفق شدن در کارها خیلی سخت می شود.

راه های شناخت خود

۱- یک شعار برای خود انتخاب کنید . هر روز آن را برای خودتان تکرار کنید.

۲- یاد بگیرید که نظر شما تنها نظری است که اهمیت دارد. افکار و نظرات بی اهمیت دیگران را کنار بگذارید. فقط خودتان هستید. باید واقعیت زندگی را برای خود آشکار سازید.

۳- در محل کار مدرسه یا خانه نظرات خود را بیان کنید. وقتی در ارتباطات خود با دیگران مطیع و سلطه پذیر نباشید . آنوقت به خود و نظراتتان اعتماد و اطمینان پیدا می کنید. به خود باوری می رسید .

۴- همه چیز را امتحان کنید. حتی اگر ندایی در ذهن تان بگوید که ممکن نیست. حتی کوچکترین پیروزی ها می تواند به خود باوری شما اعتبار ببخشد. باعث شود دفعه بعدی که با یک مشکل یا هدف رو به رو شدید بیشتر به خودتان اعتماد کنید.

۵- رفتار های دفاعی را کنار گذارید. وقتی به خودتان می گویید که نمی توانید به یک هدف خاص در زندگی تان برسید. قبل از اینکه حتی تلاش کرده باشید. اجازه می دهید که شکست بخورید. پس این رفتار ها را کنار بگذارید . همیشه متضاد این را به خودتان دیکته کنید.

۶- دور و برتان را با افرادی پر کنید که تحسین شان میکنید . وقتی با کسانی هستید که افراد موفقی هستند. بیشتر میتوانید خودتان را باور کنید . از این افراد کمک بخواهید . تا به شما نشان دهد که چطور برای رسیدن به اهدافشان تلاش کردند .

۷- برای خودتان هدف تعیین کنید . وقتی هدف داشته باشید کنترل در دست شماست . این باعث افزایش خود باوری شما می شود .

۸- باید تشخیص دهید چه موقع به هدفتان میرسید .  تا به بالا بردن اعتماد به نفستان کمک کنید .

۹- دلیل شکست تان را پیدا کنید .  برای هر کس پیش می آید که نتواند به هدفی دست پیدا کند . اما اگر از شکست ها ی تان درس بگیرید . احتمال موفقیت تان بیشتر است .

۱۰- برای قضاوت در مورد موفقیت تان انتظارات واقع بینانه داشته باشید. قبل از اینکه برای دویدن آماده جسمانی لازم را پیدا نکرده باشید .نباید از خودتان توقع داشته باشید که بتوانید ۴ کیلومتر را بدوید.

۱۱_به انتقادات گوش دهید . اما اجازه ندهید متقاعدتان کند .کمتر از آن چیزی هستید که واقعا هستید . بعضی منتقدان برای بزرگ تر جلوه دادن خودشان دوست دارند شما را خرد کنند. اما خیلی های دیگر هم هستند که توصیه های انتقادی بسیار خوب در اختیارتان میگذارند . که به کمک آن می توانید خودتان را ارتقا دهید .

۱۲- وقت و انرژی تان را به دیگران اختصاص دهید . وقتی این کار را می کنید . فیدبک  مثبت از طرف مقابل دریافت میکنید . احترام آنها را به دست می آورید . با این روش خودتان هم کم کم  احترام بیشتری برای خودتان قائل خواهید شد .

۱۳- خودتان را باور کنید تا بهترین باشید .

اجازه ندهید که دیگران اعتماد به نفس تان را پایین بیاورند . اگر کسی به شما گفت که فلان کار را نمی توانید بکنید . حرفش را باور نکنید . نقاط منفی تان را مثل هدف تیر اندازی بدانید . تا می توانید به سمت آنها تیر شلیک کنید . این باعث می شود اعتماد به نفستان بالا رود .

اگر دچار عدم اعتماد به نفس هستید . یا جز ء افراد سلطه پذیر هستید. می توانید از مشاوران مرکز بینا بهره مند شوید .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *