تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

روشهای مدیریت مؤثر با خانواده همسر

روشهای مدیریت مؤثر با خانواده همسر

پس از ازدواج در زندگی هر یک از زوجین و خانواده‌های آنها، تغییرات عمده‌ای اتفاق می‌افتد که هر کدام متعهدند این تغییرات را بپذیرند و ضمن سازگاری با آنها، روشهای مدیریت مؤثر با خانواده همسر را بیاموزند.  بیشتر بخوانید “روشهای مدیریت مؤثر با خانواده همسر”

آیا فرزند می‌تواند در مقام مشاور باشد؟

آیا فرزند می‌تواند در مقام مشاور باشد؟

ممکن است به ذهن برسد که آیا فرزند می‌تواند در مقام مشاور باشد؟ یا مگر فرزند می‌تواند کمک کند تا مشکل ما حل شود؟ اصلا ببینیم مشکل یا مسئله یعنی چه و بعد درباره این پرسشها گفت و گو کنیم. مشکل یا مسئله به هر وضع پیچیده حقیقی یا ساختگی می‌گویند که حل آن مستلزم فعالیت فکری است. بنابراین حالا می‌توانیم به این پرسش که ” آیا می‌شود با فرزند مشورت کرد؟” بهتر پاسخ بگوییم. بیشتر بخوانید “آیا فرزند می‌تواند در مقام مشاور باشد؟”

دانستن چگونگی عشق ورزیدن

دانستن چگونگی عشق ورزیدن

دانستن چگونگی عشق ورزیدن سالم، به معنای شناخت مرزهای یک رابطه و دوست داشتن پس از رسیدن به سطح مشخصی از تعادل فردی است. همچنین، به معنی آموختنِ کنار گذاشتن خواسته‌های غیرممکن و خیالات عاشقانه است. بیشتر بخوانید “دانستن چگونگی عشق ورزیدن”

زندگی کدام زوج‌ها دوام بیشتری دارد

زندگی کدام زوج‌ها دوام بیشتری دارد

محققان امریکایی ۳۷۶ زوج را به مدت ۹ ماه بررسی کردند تا دریابند زندگی کدام زوج‌ها دوام بیشتری دارد. در این تحقیق رفتار زوج‌های در آستانه ازدواج، زوج‌هایی که روی یک پروژه مشترک کار می‌کنند (همکار، هم کلاسی و… هستند)، زوج‌های مدرن با ارتباطات گسترده مجازی و زوج‌هایی که اختلاف داشتند مورد بررسی قرار گرفتند و مشخص شد زوج‌هایی که با هم اختلافاتی داشتند، اگرچه رابطه پرتنشی را تجربه می‌کردند اما نسبت به زوج‌های در آستانه ازدواج که روابطشان عاشقانه است، رابطه مستحکم تری دارند و دو طرف برای حفظ رابطه بیشتر تلاش می‌کنند. بیشتر بخوانید “زندگی کدام زوج‌ها دوام بیشتری دارد”

همدلی به دست نمی آید

همدلی به دست نمی آید

در یک رابطه سازنده، زن و شوهر بیشترین درک متقابل را دارند. این همدلی به دست نمی آید ، مگر این که بتوانید خود را جای همسرتان بگذارید و قضایا را از زاویه ای که او می بیند، نگاه کنید. لازمه چنین درکی هم، خوب شنیدن و خوب فهمیدن است. اگر شنونده خوبی نباشید و در حین گفتگو فقط به فکر آماده کردن پاسخ خود باشید، قطعا از بحث اصلی منحرف خواهید شد و نمی توانید با همدلی و تفاهم به یک نقطه مشترک برسید. بیشتر بخوانید “همدلی به دست نمی آید”

لجبازی کودکان یکی از مراحل رشد

لجبازی کودکان یکی از مراحل رشد

همه کودکان به درجاتی متفاوت، لجبازی را از خود بروز می‌دهند، معمولا این رفتار از ۲ سالگی شروع می‌شود. لازم است بدانید لجبازی کودکان یکی از مراحل رشد تحولی در آنهاست و برای شکل گیری شخصیت کودک ضروری است. بیشتر بخوانید “لجبازی کودکان یکی از مراحل رشد”

بددهنی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

بددهنی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

مشاجرات از جمله رایج ترین مسائل در میان زوج ها می باشد. متاسفانه برخی افراد عادت دارند تا در هنگام مشاجرات خود از عبارات نامناسب استفاده کنند و یا به عبارت دیگر افراد بد دهنی هستند. بددهنی می تواند بسیار آزار دهنده باشد. بیشتر بخوانید “بددهنی می تواند بسیار آزار دهنده باشد.”

راههای پیشنهادی اهمیت دادن به خود

راههای پیشنهادی اهمیت دادن به خود

اگر در حال حاضر مادر پرمشغله ای هستید، باز هم می‌توانید با اولویت بندی درست، به کارهای‌تان برسید. با استفاده از راههای پیشنهادی اهمیت دادن به خود می‌توانید کار خود را بهتر پیش ببرید. بیشتر بخوانید “راههای پیشنهادی اهمیت دادن به خود”

شما هم یک مادر خانه‌دار هستید

شما هم یک مادر خانه‌دار هستید

شاید شما هم یک شغل تمام وقت یا پاره وقت بیرون از خانه داشه باشید. شاید شما درون خانه کار می‌کنید. شاید آن روزهایی که می‌توانستید بعد از کار از اوقات فراغت‌تان استفاده کنید از دست‌تان رفته باشد. مخصوصاً آن آخر هفته‌هایی که پروژه‌ها تمام میشد و شما بالاخره نفس راحتی می‌کشیدید. شاید شما هم یک مادر خانه‌دار هستید و بعضی روزها واقعاً به‌نظرتان طولانی می‌آیند. بیشتر بخوانید “شما هم یک مادر خانه‌دار هستید”

شیطنت و بازی های کودکان

شیطنت و بازی های کودکان

بسیاری از والدین که فرزند کوچک دارند از شیطنت و جنب و جوش کودکان گلایه می کنند خصوصاً زمانی که در مهمانی ها هستند و فرزندانشان هم بازی پیدا می کنند. در این مقاله به بررسی شیطنت و بازی های کودکان می پردازیم. بیشتر بخوانید “شیطنت و بازی های کودکان”