تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

چگونه طرح و برنامه مفید داشته باشیم.

چگونه طرح و برنامه مفید داشته باشیم.

گذشته ای وجود ندارد . هر چه هست همین لحظه ست . ذهن ماست که از هیچ همه چیز می سازد . و ما را بدان مشغول میکند . انسان اسیر توهم و خیال بافی های نا محدود است . از این رو واقع بینی حکم میکند .که آدمی لحظه موجود را به هیچ چیز نفروشد و ضایع نکند . لحظه ها را زندگی کنیم . در نهایت به ابدیت بپیوندیم . کاری برای گذشته نمی توان کرد .ولی برای همین لحظه می توانیم کاری بکنیم . چگونه طرح و برنامه مفید داشته باشیم.

چگونه طرح و برنامه مفید داشته باشیم.

حرکت مثبتی را آغاز کنیم . در جهتی گام بر داریم .که به تقویت روحیه و سلامتی تن و روان ما کمک کند . گذشته را رها کنیم . روحیه که داشته باشی از هر گونه زندگی می توانی معجزه بسازی . داشتن روحیه نیز به یک دگر گونی در نگاه شما به زندگی بر می گردد. عوض کردن نگاه هم هیچ هزینه ای ندارد . متکی به هیچ علت و دلیلی نیست . خواست شما ضامن این معجزه است . اینکه گرفتار پراکندگی فکر نشوی . یک لحظه به گذشته رجوع نکنی . زندگی همیشه در برابر ماست . نه در پشت سر ما .                                    

روحیه تان را از اول صبح تقویت کنید .

آیا توجه کرده اید که در بیشتر موارد اگر روزتان را خوب شروع نکنید .تمام روز شما خراب میشود.اگر روز را خوب شروع کنید .آرام تر هستید؟اما چگونه میتوانیم روزمان را خوب شروع کنیم؟

– کاری را که دوست دارید انجام دهید :

به مدت ۳۰ ثانیه درباره آن چه دوست دارید .انجام دهید، فکر کنید .پس ازاینکه از خواب بیدار شدید. درباره ساعت خوابی که از دست داده اید فکر نکنید . بلکه به کاری فکر کنید. که در این مدت کوتاه قبل از ترک منزل می توانید انجام دهید . به عنوان مثال خواندن چند صفحه کتاب مورد علاقه . این امر باعث می شود. با روحیه خوب ، روزتان را سپری کنید.

غذای متعادل بخورید :

در وعده صبحانه مخلوط مغذی کربوهیدرات و پروتئین مصرف کنید. که تا زمان ناهار شما را سیر نگه دارد. همچنین نتایج بررسی ها نشان می دهد.مصرف میزان متعادل کافئین ،باعث بهبود خلق  و خو و افزایش آگاهی ذهنی می شود.

–  درهوای تازه تنفس کنید :

ورزش کردن در فضای باز و سبز، پیاده روی ،باغبانی و…حتی اگر برای چند دقیقه باشد. علاوه بر افزایش روحیه ،اعتماد به نفس شما را نیز بالا می برد. انجام این فعالیت ها کنار آب از جمله رودخانه ،دریاچه و آبشار تأثیر بهتری دارد.

– به صدای طبیعت گوش دهید :

اگر فرصت خارج شدن از منزل را ندارید. به صدای ضبط شده طبیعت گوش دهید. نتایج بررسی های جدید نشان می دهد .افرادی که به صدای همزمان پرندگان و آب گوش می دهند. سریع تر از یک موقعیت پر استرس رهایی پیدا می کنند .پس پنجره ها را باز کنید . از صدای طبیعت ، لذت ببرید.

– تمرکز کنید :

متخصصان توصیه می کنند. که اول روز ۵ بار نفس عمیق بکشید .تصمیم بگیرید. امروز را به خوبی سپری کنید . طی روز اگر هم دچار ناراحتی شدید ۵بار نفس عمیق بکشید .

– شکلات داغ بخورید:

نتایج بررسی های اخیر نشان می دهد . خوردن شکلات داغ که حاوی فلاوانوئید است . خلق و خو را بهبود می دهد. میزان هوشیاری را نیز افزایش می دهد. پروتئین وکربوهیدرات موجود در شیر کم چرب تا زمان ناهار میزان قند خون راثابت نگه می دارد.

– نعناع استنشاق کنید :

این کار علاوه بر تقویت روحیه و افزایش تمرکز، با خستگی مفرط نیز مقابله می کند . روغن یا برگ های نعناع را کنار تخت خود قرار دهید. به محض بیدار شدن از خواب ، آن را بو کنید. یا اینکه پس از صرف صبحانه ، آدامس نعناعی بجوید .

– لبخند بزنید :

لبخند زدن آسان ترین راه برای تغییر دادن. روحیه خود و اطرافیان است. پس این ثروت با ارزش خود را در اول صبح با همه تقسیم کنید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *