تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

هدیه

هدیه دادن به همسر

بسیاری از هزینه ها و مراسمی که در دوران عقد مرسوم است ، ریشه در تاریخ و سنت های دیرین ما دارند . هر یک نشانه ای از رسم و آیین ویژه ای است . از آنجا که دوران عقد اولین قدم های زندگی مشترک شما است . قطعا هر دو شما سعی دارید در دل دیگری نفوذ بیشتری داشته باشید . بهتر است به هدیه دادن به همسر به عنوان یک روش ابراز محبت بیشتر فکر کنید .

راه و رسم هدیه دادن به همسر در دوران عقد

شما با هدیه دادن به نوعی عشق و علاقه خود را به همسرتان نشان می دهید . به او می گویید که او برای شما ارزشمند است . همیشه به یادش هستید . حتی وقتی در کنار او حضور ندارید .

پیامبر اکرم (ص) فرموده اند : «هدیه دادن به همسر عفت او را بیشتر می کند .» امام علی (ع) در حدیثی دیگر می فرمایند : هدیه دادن دوستی را به دنبال می آورد . البته این هدیه البته نباید کادویی گران قیمت باشد بلکه شاخه ای گل سرخ یا هدیه ای کوچک می تواند خوشحالی همسرتان را تضمین کند .با تمام اینها هدیه دادن به همسر هم نیازمند مدیریت است . مدیریت  پول ، زمان و مکان آن .

  • هدیه دادن گاهی با توقعات کاذب و تجملات بی شماری همراه می شود . بعد از مدتی کم کم جنبه وظیفه پیدا میکند . از همه اینها مهمتر در میان دلهره های مالی دختر و پسر در دوران عقد ، هدیه دادن میتواند یک بار به بارهای مالی این دوران اضافه کند .
  • هدیه های شما همیشه نباید بزرگ باشد . همیشه هم نباید کوچک و کم اهمیت باشد . در مناسبت های خاص برای همسرتان هدیه خاص بگیرید . اما در ملاقات های معمولی تان می توانید به یک جعبه شکلات و شیرینی یا شاخه گل یا حتی یک کارت یا کتاب کوچک بسنده کنید .
  • گاهی به اعضای خانواده همسرتان هدیه دهید . اما نه همیشه . ترجیحا این هدایا مربوط به مناسبت ها باشد . هدیه کینه ها را از بین می برد . اما بعضی ها ممکن است با انتخاب هدیه نامناسب باعث ایجاد کینه شوند . هدیه باید در شان طرف مقابل باشد . با سن و سال ،فرهنگ و جایگاه و جنسیت او سنخیت داشته باشد . این الزاما به معنی گران قیمت بودن هدیه نیست . به معنی مناسب بودن آن برای فرد مقابل است .
  • در این دوران زن و مرد هزینه های مشخصی دارند . مثل هزینه های تامین جهیزیه ، خرید دوران عقد و ….. . بنابراین توجه داشته باشید که با تفکر صحیح و منطقی هزینه هایتان را به گونه ای مدیریت کنید . تا هم بتوانید دل هم را شاد کنید و هم شرایط اقتصادی خود را در سطح مطلوبی نگه دارید . توجه داشته  باشید کیفیت برنامه ریزی برای هزینه کردن خیلی مهم تر از کمیت آن باشد .

مثلا برگزاری مراسم عقد ساده و مهمان های خصوصی ممکن است لذت بیشتری را نصیب شما و همسرتان کند . تا یک مراسم بزرگ با اقوام دور که احساس معذب بودن به شما دست بدهد . البته تمام این برنامه ریزی ها باید با توجه به سلیقه طرفین و وضعیت اقتصادی و رضایت والدین صورت گیرد . آنچه در هنگام خرید عقد توصیه می شود آن است که همیشه دو طرف حد اعتدال را رعایت کنند . بدان معنی که یک خرید آبرومند و معقول را داشته باشند . نه آنقدر اجناس کم و ارزان و نه دست روی گران ترین جنس فروشگاه بگذارید .

برای انجام مشاوره قبل از ازدواج می توانید با مرکز مشاوره بینا تماس حاصل فرمایید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *