تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

اثرات موسیقی

موسیقی

موسیقی بر بخش های مختلف مغز تاثیر می گذارد . به همین دلیل توسط بسیاری از متخصصان در درمان بیماران افسرده یا مضطرب استفاده می شود . وزنآن، ریتم ، گام و اوج آن همه در نواحی از مغز مدیریت و پرداخته می شوند . که با احساسات و خلق و خو در ارتباط هستند . این نواحی کلیدی عبارتند از هیپو کامپ ، قشر پیشانی و لوب آهیانه ای .

هیپوکامپ

یکی از ساختارهای سیستم لیمبیک است .مسئول تثبیت خاطرات جدید است . همینطور پاسخ های عاطفی نیز ایجاد می کند . از سوی دیگر قشر پیشانی احساسات و ضربه های روحی شدید را مدیریت می کند . این قسمت به انسان کمک میکند. که تصمیمات خوب و قابل قبول بگیرد . بنابراین با این کار مانع از بروز رفتارهای نا مناسب می شود .
به همین ترتیب لوب آهیانه هم مسئول پردازش و درک اطلاعات بوده است . بر جاهای دیگر هم تاثیر گذار است . موسیقی به دلیل توانایی اش در دگرگون ساختن بخش های مختلف مغز در بسیاری از تراپی ها و درمان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

شادی آور

آهنگ های تسکین دهنده موجب آزاد سازی سروتونین که هورمون محرک شادی است می شوند . موسیقی همچنین با دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است. بدن را فرا می گیرد . که این انتقال دهنده موجب پیدا کردن حس خوب می شود . آهنگ همینطور راه را برای آزاد سازی نوراپی نفرین که هورمونی شادی آور است . هموار میکند .
یک راه عالی برای بر طرف کردن تنشی که موجب ناراحتی شما شده . این است که به موزیک گوش کنید . آهنگ های تسکین دهنده می توانند . به شما کمک کنند که ماهیچه هایتان را ریلکس کرده .نفس کشیدن تان را آرام تر کنید .
موسیقی می تواند در درک شما تاثیر گذار باشد . مطالعاتی که انجام شده نشان داده اند . که وقتی افراد به موسیقی های پر جنب و جوش تر گوش میدهند. درک مثبت تری از زندگی دارند .

موسیقی در رابطه

همچنین زوج هایی که مدتی را همراه با هم صرف گوش دادن به موزیک میکنند . روابط با دوام تر و پایدار تری خواهند داشت . سلیقه مشابه موسیقی نشانه ای از تفاهم بالای دو طرف است .
تحقیقات اخیر نشان داده اند . افرادی که اهل هنر و موزیک هستند . سلامت روان بیشتری دارند . در این تحقیقات به موضوع بسیار جالبی اشاره می شود . اینکه با موسیقی شما با ناهشیارتان ارتباط برقرار کرده . زخم های روحی تان را مرحم می گذارد.

با گوش دادن به آهنگ می توانید از مزایای بسیار آن بهره ببرید . با مرکز مشاوره بینا همراه باشید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *