تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

سبک زندگی زناشویی

سبک زندگی زناشویی

بیشتر زنانی که به مشاوران مراجعه می‌کنند، در خصوص مردان نظرات مشترکی دارند. آن‌ها دوست دارند که همسرشان از پس هر کاری بربیاید و به نوعی بتواند گلیم خودش را از آب یبیرون بکشد. مردها هم از اینکه همسرشان بتواند به او افتخار کند، لذت می‌برند. دلیل این رفتارها سبک زندگی زناشویی است که مردان به آن عادت کرده اند. معمولا هم دوست ندارند آن را تغییر دهند.

سبک زندگی زناشویی

هر زن و شوهری تعریف متفاوتی از زندگی زناشویی دارد. اما مشکلات زناشویی امروزی بیشتر در خصوص برخی از مسائل خاصی است که تعداد کثیری از همسران هم با آن درگیر هستند. اصولا در زندگی زناشویی شیوه انتقاد و قضاوت مردان و زنان متفاوت است. بیشتر زن و شوهرها در آغاز یک رابطه شروع به انتقاد می‌کنند. اول رابطه زناشویی عشق ورزیدن و دوست داشتن بیشترین موردی است که به چشم می‌آید. اما در برخی از این روابط متاسفانه انتقادها و ایراد گرفتن‌های پی در پی جای دوست داشتن را می گیرد.

اگر همسرتان کارهای زیر را انجام می دهد، بدانید که دوستتان دارد.

چشمهای مردان پنجره ای باز به روح و روان آنها است. شما از چشم های آنها می توانید بفهمید در قلبشان چه می گذرد.

۱. مردها همیشه به وسایل و لوازم و اشخاصی که دوستشان دارند خیره می شوند.

اگر به شما خیره شدند بدانید که محبتشان سرشار است و علاقه شان عمیق. نگاه کردنی که دوست داشتن را نشان می دهد دو نوع است:یک نوع آن نگاه مخفیانه است(یعنی شما در انجام کاری در حال نگاه کردن مچشان را می گیرید). نوع دوم نگاه مداوم است. مردها برای ابزار احاساتشان ملاحظه کار هستند. اگر آنها چشمانشان را به سرعت بستند، درحقیقت سپرشان را در برابر شما پایین آورده اند.

۲. آشپزخانه را با وسایل و خوراکی هایی که دوست دارید پر می کند

اگر دیدید آشپزخانه تان پر از بیسکویت، پفک، و آنچه که دوست دارید است، کار شوهرتان است.

۳. اگر شوهرتان درمود جایی که می خواهید در ۳ سال آینده زندگی کنید صحبت کرد

به شما می گوید که قصد دارد منزلتان را عوض کند. با گفتن این حرف به شما مشخص است که آینده اش را با شما می بیند

۴. اگر شوهرتان همیشه لباسی که شما برایش انتخاب کردید را پوشید

اعتماد کردن به زنان در غالب لباس پوشیدن موردی است که تقریبا هیچ مردی به آسانی آن را انجام نمی دهد. نه اینکه بخواهند با این کارشان به شخصیت خودشان ضربه وارد کنند بلکه با این کار به ما احساس غرور و برتری می دهند. البته این یکی از نشانه های ضعف شخصیتی است. پس هر موقع که لباسی را پوشید که کاملا مشخص است خودش آن را انتخاب نکرده نشان می دهد که به شما اجازه داده تا شما او را تحت کنترل خودتان درآورید و لباس پوشیدنش را مطابق با میل شما تنظیم کند. درواقع او با این کار ممکن است خنده و تمسخر دیگران را تحمل می کند تا شما را خوشحال کند.

۵. در مکان های عمومی همسرتان کنار شما می ایستد

وقتی که بیرون از خانه هستید اگر همسرتان کنارتان ایستاد نشان می دهد که در زندگی تان هم همیشه در کنارتان است.

۶. همیشه جواب دادن تلفن را به شما واگذار می کند.

اگر شوهرتان نمی دانست پشت خط چه کسی است و شما را در جواب دادن تلفن راحت گذاشت به این معنی است که موردی برای پنهان کردن شما ندارد. زیرا ممکن است پشت خط مادر کنجکاوش یا حتی نامزد قبلی اش باشد و شما بتوانید از آنها اطلاعات زیادی کسب کنید. پس زمانی که همسرتان شما را در جواب دادن به تلفن راحت گذاشت، نشان می دهد که شما را در اطلاعات شخصی اش خودمانی و صمیمی محسوب کرده است. و این به معنی این است که برای زندگی با شما به مدت طولانی برنامه ریزی کرده است.

روشهای زندگی زناشویی

علاوه بر سهیم دانستن طرف مقابل در اسرار خود، اگر مردی به شما اجازه اختیار تماسهای تلفنی اش و درکل تلفنش را داد مانند این است که به شما کلید قلمرو اقتدار و استقلالش را داده. در اختیار گذاشتن اطلاعات شخصی چیزی است که تنها کسانی انجام می دهند که عاشق طرف مقابلشان باشند. هرگز از مردی به طور مستقیم و به شکلی که بخواهید توانایی های او را زیر سوال ببرید،از او انتقاد نکنید این نوع انتقاد مانند آن است که بخواهید نسبت به زیبایی یک زن انتقاد کنید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *