تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

زندگی شاد

زندگی زناشویی بهتر

توصیه به زوج های جوان این است که حتی در بحرانی ترین لحظات زندگی زناشویی و در اوج اختلافات زناشویی.طلاق تنها راه حل نیست.مطمئن باشید که بعد ازطلاق سختی های زیادی انتظارتان را می کشد.هریک از نکات زیر می تواند زندگی زناشویی بهتر را به بن بست بکشاند.

تعهد بیش از اندازه

تعهد بیش از اندازه و خستگی جسمی روحی این مشکل در زوج های جوانی که در مدرسه یا دانشگاه تحصیل می کنند یا تازه در جایی استخدام شده اند بیشتر به چشم می خورد. مسئولیت و مشغله ی زیاد باعث می شود که زن و شوهر فرصت کمی برای همدیگر داشته باشند بنابراین فاصله آنها روز به روز افزایش می یابد. پس سعی کنید در اوایل ازدواج برای خود کار دردسر نتراشید. و وقت بیشتری را با هم بگذرانید.

صورت حساب های بالا

صورت حساب های بالا و بحث سر نحوه ی خرج کردن پول یکی دیگر از عوامل تخریب زندگی زناشویی است . اجناس مصرفی خود را با پول نقد خریداری کنید .در غیر این صورت ان ها را به صورت قسطی نخرید. همیشه مقداری از پول تان را برای روز مبادا پس انداز کنید .و با ان به سفرهای کوتاه بروید .و اگر صاحب فرزندی هستید. ان را برای مواقع ضروری کنار بگذارید. سعی کنید درامد تان را عاقلانه و درست خرج کنید.

خودپسندی

در جهان دو گروه از مردم وجود دارند. افراد بخشنده و افراد گیرنده . ازدواج دو نفر بخشنده می تواند .یک مسأله ی رضایت بخش و خوشایند برای هر دو طرف باشد. بین دو نفر بخشنده و گیرنده همیشه اصطکاک وجود دارد .اما دو نفر گیرنده در عرض شش هفته زندگی مشترک به جان هم می افتند .و دمار از زندگی هم درمی اورند.خود پسندی و خودخواهی زندگی زناشویی را به ورطه نابودی می کشاند.

دخالت والدین

اگر زن یا شوهر به طور کامل از والدین شان جدا نشوند .احتمال بروز مشکل در زندگی زناشویی انها وجود خواهد داشت . بعضی از والدین دوست ندارند .فرزندشان بعد از ازدواج ار انها دور شود . و ترجیح می دهند که در کنارشان زندگی کند. آن ها به این مسأله توجه ندارند .که در این صورت ممکن است. باعث به وجود امدن مشکل در زندگی زناشویی فرزندان شان شوند.

توقعات زیاد و بی جا

بسیاری از زوجین انتظار دارند. که پس از ازدواج وارد یک سرزمین پر از شادی و خوشبختی شوند. انها همیشه رویای قصر پریان را در سر می پرورانند . غافل از اینکه گاهی اوقات در زندگی زناشویی مشکلاتی پیش می اید .که عرصه زندگی آن ها را تنگ می کند.

بحث و جدل

سخن ما با کسانی است که فضای خانه را با بحث و دعواهای خود مسموم می کنند .و باعث رنجش و نگرانی طرف مقابل خود می شوند .و او را از ادامه زندگی مشترک دلسرد می کنند. بدبینی و حسادت.یکی از علل ایجاد جرو بحث زوجین است .و خود بینی عامل دیگری است .که باعث ازار رساندن به طرف مقابل می شود.

اعتیاد

اعتیاد نه تنها باعث از هم پاشیدن زندگی زناشویی می شود . بلکه فرد را نیز از بین می برد. همیشه از مواد مخدر دوری کنید.

خیانت و بی وفایی نسبت به همسر

ازدواج پیمان و تعهد بین دو نفر است .و ان ها را متعهد می سازد .که تا آخر عمر به هم وفادار بمانند .و در غم و شادی های زندگی شریک یکدیگر باشند. متأسفانه بعضی از همسران به این تعهد پایدار نمی مانند .و پس از مدتی از جاده درستی منحرف می شوند .و به همسرشان خیانت می کنند .و با این کار کتاب زندگی مشترک شان را برای همیشه می بندند.

شکست در کار و تجارت

این مسأله به خصوص در مردان زیاد به چشم می خورد. اضطراب و نگرانی که به دنبال این شکست ایجاد می شود. باعث آشفته کردن کانون خانواده می شود.

موفقیت در تجارت و کسب و کار

شاید خطر موفق شدن در تجارت یا به اصطلاح یک شبه پولدار شدن بیشتر از شکست در تجارت باشد. گاهی اوقات ثروت یکباره ای که به طرف خانواده ها سرازیر می شود .باعث دور شدن انها از یکدیگر و منجر به مرگ زندگی زناشویی می شود.

ازدواج در سنین پایین

آمار طلاق در بین دخترانی که در سنین ۱۴-۱۷ سالگی ازدواج می کنند .دو برابر بیشتر از دخترانی است .که در سنین ۱۸-۱۹ سالگی ازدواج می کنند .و نیز کسانی که در سنین ۱۸-۱۹ سالگی ازدواج می کنند .۷۵برابر بیشتر از کسانی که در سنین ۲۰سالگی پیمان زناشویی می بندند. این آمار نشان می دهد .که فشار ناشی از اضطراب و هیجان های دوران نوجوانی با مشکلات زندگی زناشویی در هم می امیزد .و خیلی زود زن و شوهر را به پای میز طلاق می کشاند.

در صورت وجود هرگونه مشکل در زندگی زناشویی می توانید با مرکز مشاوره بینا تماس بگیرید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *