تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

روشهای جلب همکاری کودک

روشهای جلب همکاری کودک

روشهای جلب همکاری کودک چیست؟ همه ما فکر می‌کنیم کودکان نمی‌توانند به خوبی در کارهای منزل با ما همکاری کنند. در صورتی که اشتباه میکنیم. دادن حتی کوچکترین وظیفه و مسئولیت باعث به‌ وجود آمدن عادات خوب کاری در وی در آینده خواهد شد.

روشهای جلب همکاری کودک

دادن یک فعالیت ساده در منزل، این حس را به کودکتان می‌دهد که او هم جزئی از خانواده‌ است . شرکتش در این امور مهم و ارزشمند است. وظایفی به کودک دهید که مناسب سن اوست. کارهای ساده‌ای را انتخاب کنید. چون کودک هنوز توانایی شناختی کافی برای انجام دادن وظایف بزرگ را کسب نکرده است. برای مثال تمیز کردن اتاق خودش یا کمک به جمع کردن  اسباب‌ بازی‌ های خود یا جمع کردن لباس‌ ها را به طور کامل نیاموخته است. گاهی اوقات اجازه دهید کودک دستیار شما باشد. چون کودکان از این که مثل پدر یا مادر خود باشند لذت می‌برند. دستور‌العمل‌های کاری را به او بگویید: یعنی نحوه انجام دادن کاری را که به او واگذار می‌کنید. توضیح دهید و به عبارتی کودک را توجیه کنید.

روشهای حرف شنوی کودک

طوری مراقب کارش باشید که متوجه حضور شما نباشد و هرگز تلاش‌ های او را کوچک نشمارید. به جای گفتن «نه، این درست نیست» از جمله «بهتر است یا من دوست دارم» استفاده کنید. وقتی خودتان کاری می‌کنید. کودک را صدا بزنید تا در کنار شما باشد. او این کار را یاد خواهد گرفت. و این بزرگترین محرک برای فرزندتان است. تا به انجام دادن کارهای عادی و روزمره بپردازد.

کودک را در کارها تنها نگذارید.

اجازه دهید کودک حمایت شما در کارها را نه به صورت دخالت مستقیم احساس کند. همیشه انتظار همکاری از کودک نداشته باشید. هیچ بچه‌ای هر وقت که پدر و مادر بخواهند. با رضایت کامل مشغول به انجام دادن کار نمی‌شود. مخصوصاً بچه‌های ۲ تا ۳ ساله همکاری کمتری دارند. علاوه بر این به یاد داشته باشید. که در این سنین و یا بالاتر، وظایف به صورت کامل بوسیله بچه‌ ها اجرا نخواهد شد. لازم نیست همه وظایف را یکباره به کودک یاد دهید. شما باید زمان را در نظر بگیرید.

اگر شما هم در خانه کودکی دارید که از لجبازی و حرف گوش ندادن او شاکی هستید. توصیه های بالا را انجام دهید. در صورتی که کوک شما همکاری نمی کند. با مرکز مشاوره بینا تماس بگیرید و با متخصصان با تجربه این مرکز  مشورت نمایید.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *