تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

دوران متاهلی دارای قوانین است

دوران متاهلی دارای قوانین است

شاید در دوران تجرد افراد در بسیاری از مواقع به خصوص در مورد مسائل شخصی شان به صورت انفرادی تصمیم گرفته و عمل نمایند اما دنیای تاهل با اینگونه تک روی ها سازگار نیست. دوران متاهلی دارای قوانین است که باید از طرف دو نفر رعایت شود.

دوران متاهلی دارای قوانین است

در این دوران افراد باید از ساده ترین امور تا پیچیده ترین آنها با همسر شان مشورت كرده و براساس تصمیمی كه از طریق شور گرفته می شود عمل نمایند. تک روی در دوران عقد به بعد به معنای نادیده گرفتن فرد مقابل و عدم اعتماد به اوست. به همین دلیل باعث اختلاف و درگیری میان افراد می شود.

 مسئولیت پذیری:

اصطلاحاً به یكی از عادت هایی كه اغلب افراد در دوران تجرد به آن مبتلا هستند از زیر كار در رفتن می گویند. شاید در دوران تجرد عدم مسئولیت پذیری در برخی از امور مشكل آفرین نباشد و افرادی چون پدر و مادر یا خواهر و برادر جور فرد غیر مسئول را بكشند. اما پس از عقد و حتی بعد از آن در زندگی مشترک خبری از این زیر كار در رفتن ها نیست.  همه چه دختر خانم و چه آقا پسر باید با انجام درست و به موقع وظایف و مسئولیت هایشان باعث سرعت یافتن روند سیر زندگی به سمت موفقیت شوند.

ابراز علاقه درست:

همه می دانند كه دو جنس مذكر و مونث در بسیاری از جهات و امور با هم متفاوتند. یكی از این تفاوت ها نحوه ابراز علاقه است. جنس مونث به دلیل روحیه بسیار لطیفی كه دارد همیشه با مهر و محبت علاقه خود را به اطرافیان و دوستان نشان می دهد. اما بالعكس در جنس مذكر معمولاً شوخی و شیطنت و گاهی اذیت نشان دهنده علاقه به فرد مقابل است. شاید این روند در دوران تجرد مناسب و منتقل كننده احساسات به فرد مقابل باشد. ولی باید توجه داشت كه هیچ كارایی برای دوران تاهل ندارد. به همین دلیل هر دو جنس باید تا حدودی از موضع خود فاصله بگیرند.

یعنی نه دختر خانم بی نهایت عاطفی و رمانتیك باشد كه آقا پسر اصلاً نتواند با او صحبت كند. نه آقا پسر از شوخی و اذیت های زیاد برای ابراز علاقه به همسرش استفاده كند. كه خانم حس كند او هیچ عاطفه و علاقه ای ندارد. حد تعادل یقیناً ضامن خوشبختی طرفین خواهد بود.

کنار گذاشتن برخی اخلاق و عادات زشت:

برخی اخلاق های زشت مانند توهین كردن،‌ مسخره كردن،‌ عیب جویی كردن، زورگویی و… جز عاداتی هستند كه فرد باید قبل از عقد از آنها كناره بگیرد. زیرا این تکنیک ها نه تنها در دوران تاهل هیچ سودی ندارند. بلكه نوعی بی احترامی به فرد مقابل محسوب شده و باعث ایجاد كدورت، ناراحتی، دعوا و جدایی می شود. توجه داشته باشید كه احترام متقابل مهمترین اصل موفقیت در زندگی مشترک است.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *