تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

افکار منفی

افکاری که زندگی را به چالش می کشد

بطور کلی باورها و اعتقادات افراد در زندگی شان در قدم اول از والدین، معلمین، همسالان، تلویزیون ، رسانه ها و… نشات می گیرد. وقتی سن مان کم است فکر می کنیم. بزرگترهایمان بیشتر از ما می دانند. به همین خاطر به هرچه که می گویند اعتماد می کنیم. اما هرچه سنمان بالاتر می رود. دیگر خودمان اعتقادات و باورهایمان نسبت به دنیا را شکل می دهیم.در ادامه به برخی از  افکاری که زندگی را به چالش می کشد می پردازیم .

افکاری که زندگی را به چالش می کشد.

هر انسانی چه بخواهد و چه نخواهد کمی از اعتقادات دوران کودکی اش در او (بصورت ته نشین) می ماند . حتی گاهی اوقات بدون اینکه خودمان خبر داشته باشیم. نیز درونمان لانه می سازند.. پس چنانچه احیانا این اعتقادات را در دورن خود می بینید.

  • به اندازه کافی برای این کار استعداد نداری.

هیچ کس در دنیا تا زمانیکه کاری را شروع نکرده. مهارت کافی برای آن را ندارد. اگر می خواهید کاری را انجام دهید. فقط کافی است که شروع کنید. از اینکه ممکن است برای تحصیل در رشته حسابداری نتوانید وارد دانشگاه شوید. استرس به خودتان راه ندهید. فقط کافی است شروع کرده و تلاش کنید. تا به آن دست پیدا کنید. اینترنت خیلی بیشتر از آنچه که در دانشگاه یا مدرسه به شما یاد می دهند. اطلاعات دارد پس فقط کافی است که دنبالش باشید.

  • برای امتحان کردن یک کار تازه دیگر پیر شدی.

متوسط امید به زندگی در کشورهای پیشرفته، برای مردها ۷۵ و برای زنان ۷۹ سال است. مطمئن باشید این عدد تغییر خواهد کرد . خیلی زود این سن به ۱۰۰سال هم خواهد رسید. این یعنی ما هیچ وقت برای شروع کردن یک کار جدید پیر نیستیم. امتحان کردن یک کار تازه بهترین راه برای فعال نگه داشتن مغز . بالا بردن انگیزه برای زندگی است. مردم ما انتطار دارند تا ۷۵ سالگی عمر کنند . فکر می کنید چه اتفاقی می افتد؟ تا همین سن بیشتر عمر نمی کنیم! اگر انتظار داشته باشیم که تا ۱۰۰ سالگی زنده بمانیم. مطمئناً تغییرات بیشتری در زندگیمان ایجاد می کنیم . کمتر خودمان را منحصر به زمان می کنیم. امتحان کنید.

  • دیگران شما را کنترل می کنند.

این شما هستید که خود را کنترل می کنید. نه هیچ چیز دیگری. هیچکس در این دنیا شما را کنترل نمی کند. این شما هستید که نیروی درونتان را کنترل می کنید. شما برای زندگی به هیچکس و هیچ چیز جز خدا نیاز ندارید. پس زندگیتان را کنید . سرنوشتتان خود رقم بزنید.

  • شما به حساب نمی آیید.

این واقعیت که زنده اید نشان می دهد که فرد خاصی هستید. اگر می خواهید فردی خاص و خارق العاده باشید، باید تلاش کنید. تک تک ما استعداد خاصی داریم. که از آن بی خبریم و هنوز آن را کشف نکرده ایم. برای اینکه ببینید واقعا به چه چیز علاقه مندید. همه چیز را امتحان کنید. مجبور نیستید همه عمرتان یک کار را انجام دهید. سبک زندگیتان را بارها و بارها تغییر دهید. تا راهی را پیدا کنید که دوست دارید.

  • دنیا به دور تو نمی چرخد.

کل دنیا فقط در مورد شماست. هر فرد در این سیاره دنیای جداگانه ای دارد که در دستان خودش است. بطوری که شما دنیا را می بینید با طوری که من می بینم متفاوت است . نگرش من هم با یک نفر دیگر متفاوت است. پس دنیا مربوط به شماست. حالا بگویید برای تغییر دنیا چه می خواهید بکنید؟

من تو را باور دارم اما نظر من هیچ ارزشی ندارد. نظر هیچ کس ارزشی ندارد. سعی کنید خودتان را باور کنید . نیازی نداشته باشید که کسی دیگر باورتان کند. به محض اینکه خودتان، خودتان را باور کردید. بقیه هم باورتان خواهند کرد. اما شما به باور آنها نیازی نخواهید داشت.

  • هیچوقت نمی توانی آنقدر پول دربیاوری.

من این حرف را بارها شنیده ام. شما دقیقا به همان اندازه که از خودتان انتظار دارید پول درخواهید آورد. اگر من به خودم بگویم که هیچ راهی نیست. بتوانم این مقدار پول را دربیاورم. مغزم هم به دنبال راهی برای به دست آوردن آن مقدار پول نخواهد گشت. اما اگر اینقدر قاطع باشم که این مقدار پول را به دست بیاورم. مغزم راهی برای به دست آوردن آن پیدا خواهد کرد.

  • در این مورد هیچ کاری از دستت برنمی آید.

شما می توانید هر جنبه از زندگی تان را که بخواهید تغییر دهید. بعضی ها هیچ وقت این باور را کنار نمی گذارند و واقعا خجالت آور است. زندگی واقعا سخت است . دل شیر می خواهد برای تغییر آن پیش قدم شوید. اما بدانید که از عهده آن برمی آیید. باید بدانید که چه می خواهید و برای رسیدن به آن چه قدم هایی باید بردارید.

اگر در زندگی روزمره با افکاری که زندگی را به چالش می کشد روبرو شده اید . برای رهایی می توانید با مرکز مشاوره بینا تماس بگیرید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *