تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

آیا باید رابطه با دوستان بعد از ازدواج قطع کرد

آیا باید رابطه با دوستان بعد از ازدواج قطع کرد

آیا فردی هستید که بعد از ازدواج به طور کامل ناپدید می شود؟ آیا از آن دسته زنانی هستید که بعد از ازدواج همه روابط دوستانه و خویشاوندی خود را کنار گذاشته و همین توقع را از شوهرش دارد؟ آیا ناراحت از رفیق بازی شوهرتان هستید و به دنبالی راهی برای جلوگیری از این دوستی های بعد از ازدواج هستید؟ آیا باید رابطه با دوستان بعد از ازدواج قطع کرد ؟

رابطه با دوستان بعد از ازدواج

آیا باید رابطه با دوستان را بعد از ازدواج قطع کرد یا حفظ رابطه رفاقت ها و دوستی ها برای تداوم رابطه عاشقانه نیاز است. همچنین در بحث روانشناسی شوهر رفیق باز در مورد مردانی صحبت خواهیم کرد که به صورت افراطی وقت خود را با دوستانشان می گذرانند و یا دوستانی دارند که برای زندگی خود و همسرش امتیازات منفی به همراه دارد.

آیا باید رابطه با دوستان بعد از ازدواج قطع کرد ؟

بسیاری از افراد بعد از ازدواج دور خود دیوار می کشند و توقع دارند شوهرشان نیز همانطور عمل کند. چنان احساسات مثبتی و مسرت بخشی که از طرف مقابل دریافت می کنند قدرتمند و زیبا است که حتی برای مدت کوتاه هم نمی خواهند از دریافت آن احساسات هیجان انگیز دور شوند.

در نتیجه همه ی تلاش خود را می کنند که همسر خود را کامل برای خود داشته باشند. زنان بیشتر از مردان این کار را انجام می دهند. کسانی که این کار را انجام می دهند تصور می کنند این یک فداکاری برای رابطه ی عاطفی شان است. اما مشکل اینجاست که این عادت می تواند همه چیز را خراب کند، حتی ازدواج و رابطه ای که قصد دارید از آن محافظت کنید.

چرا ارتباط با دوستان بعد از ازدواج لازم است

اجازه دهید اول نگاهی به دلایلی بیندازیم که به ما می گوید دوستی بعد از ازدواج چقدر حتی برای خودمان مفید است:

جلوگیری از اعتیاد به عشق

وقتی بعد از ازدواج از دوستان مان دور می شویم تنها منبع صمیمیت شریک عاطفی شما محسوب می شود. این به نظر خوب است تا زمانی که دعوا یا جدایی پیش بیاید. هنگام بروز مشکلات هیچ چیز برای تکیه کردن نخواهید داشت در نتیجه احساس تنهایی، پوچی و درد و عذاب می کنید.

نزدیک کردن طرف مقابل:

وقتی برای حمایت عاطفی تنها به یک نفر وابسته باشید و روابط تان را با دوستان تان پس از ازدواج حفظ نکنید به شدت به شوهرتان ( و اگر ازدواج نکرده اید به نامزدی یا خواستگارتان) نیازمند می شوید و او ممکن است از این موقعیت به نفع خودش استفاده کند. هیچ کس افراد نیازمند را دوست ندارد و هر چه بیشتر از دوستان خود دور بمانید بیشتر نیازمند خواهید بود.

حفظ پایگاه های اجتماعی:

حفظ روابط با دوستان تان می تواند یک پایگاه قدرتمندی اجتماعی محسوب شود که هر زمان به آن نیاز داشتید در اختیارتان قرار بگیرد. اگر برای دوستان تان وقت نگذارید این جایگاه را از دست خواهید داد. دوستان ما از اینکه پس از ازدواج ارتباط خود را قطع کنید خوشحال نخواهند شد در نتیجه وقتی به آنها نیاز داریم تنها می شویم.

افزایش جذابیت:

هرکس به فضای شخصی و تنهایی نیاز دارد. وقتی به جز عشق تان یا شوهرتان،  هیچ کس یا هیچ کار دیگری نداشته باشید او نیز از دستتان خسته می شود. وقتی هنگامی که در رابطه هستید با دوستانتان وقت بگذرانید همسرتان نیز می تواند فضای شخصی خودش را داشته باشد، نسبت به شما کنجکاو شود، بیشتر دلش برای تان تنگ شود و حتی موضوع های بیشتری برای صحبت کردن داشته باشید.

عاقبت فردی که بعد از ازدواج از دوستانش دور می شود

فردی را در نظر بگیرید که بعد از ازدواج ارتباط خود را با دوستان یا رفیق ها به طور کامل قطع کرده، سرگرمی های خود را کنار گذاشته و زندگی اش را به طور کامل به همسر خود اختصاص داده است. اگر کار این فرد با همسرش به جدایی بکشد هیچ چیز برایش نمی ماند زیرا همه چیز خود را قبلا از دست داده و زیر پا گذاشته است. در نتیجه ترس از جدایی و بی احساسی همسرش بر او غلبه خواهد کرد.  این ترس نیز احساسات منفی در شما و طرف مقابل ایجاد می کند.

به عبارت دیگر ترس های شما از جدایی شروعی خواهد بود بر پایان مسیر روابط عاطفی که باید آغازی باشد برای سعود به قله های پیشرفت. زیرا وقتی فردی همه ی زندگی شما می شود نه تنها ۱۰۰% به او وابسته می شوید بلکه توقعاتی پیدا می کنید که باعث می شود طرف مقابل از شما فاصله بگیرد.

ارتباط خود را با دوستانتان حفظ کنید. به سرگرمی های خود بپردازید و به شریک زندگی تان اجازه دهید فضای شخصی خودش را داشته باشد. این بهترین راه برای داشتن یک رابطه ی سالم است.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *