تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

کارنامه سبز چیست؟

کارنامه سبز چیست؟

کارنامه سبز چیست؟ سازمان سنجش ، فقط در یک کد رشته شما را  به عنوان پذیرفته شده نهایی معرفی میکند . چند روز بعد اعلام نتایج ، کارنامه سبز در سایت سازمان سنجش قرار میگیرد.  در کارنامه سبز مشخص میشود که شما در کدام اولویت پذیرفته شده و چقدر با آخرین نفر قبولی فاصله دارید .

کارنامه سبز چیست؟

در کارنامه سبز مشخص میشود که در انتخابهای پایین تر و بعدی در چه رشته های دیگری میتوانستید قبول شوید. کسانی که از رشته قبولی خود رضایت نداشته باشند و علاقمند به رشته اولویت های پایین یا بعدی که با رتبه آنان همخوانی داشته باشد. با نظر دانشگاه مبدا و دانشگاه مقصد میتوانند تقاضای انتقالی کنند. دانشگاهها در قبول یا رد تقاضا اختیار تام دارند .

مفهوم جداول کد رشته­ های انتخابی 

 کد رشته انتخابی:

شماره رشته‌های انتخابی در کارنامه به همان ترتیب است که داوطلب بصورت اینترنتی در فرم انتخاب رشته درج نموده است.

 رتبه داوطلب:

رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در بین کلیه متقاضیان کد رشته مربوط، با توجه به نمره کل وی در زیر گروه مرتبط در همان کد رشته و در سهمیه مربوط محاسبه شده است.

آخرین رتبه قبولی:

رتبه آخرین نفر پذیرفته شده در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در بین کلیه متقاضیان کد رشته مذکور و در همان سهمیه درج شده است.

  •  در کد رشته‌ هایی که پذیرش دانشجو براساس درصد ظرفیت پذیرش از نظر جنسیت صورت گرفته. رتبه نهایی و آخرین رتبه نهایی پذیرفته شده در سهمیه با توجه به جنسیت درج شده است.
  • در کد رشته‌ های نیمه متمرکز رتبه داوطلب و آخرین رتبه معرفی شده در رشته مذکور به علت عدم گزینش نهایی برای رشته‌های نیمه متمرکز درج نشده است.
  • برای کارمندان رسمی و پیمانی که از سهمیه کارمندان در رشته‌ های تحصیلی دوره‌های نوبت دوم (شبانه) استفاده کرده‌اند، رتبه نهایی و آخرین رتبه نهایی پذیرفته شده در سهمیه کارمندان درج شده است .
  • در صورتی ­که آخرین رتبه قبولی در رشته محلی خالی می­باشد به منزله آن است که در این رشته محل پذیرش صورت نگرفته است.

تذکرات مهم در کارنامه

  1.  رتبه هر داوطلب و آخرین رتبه قبولی در هر یک از کد رشته‌ها برحسب این که کد رشته مربوط استانی، ناحیه‌ای، قطبی و یا کشوری می‌باشد. (با توجه به ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای شماره ۲ )، تعیین شده است.
  2. در مواردی که استان یا ناحیه و یا قطب کدرشته‌های انتخابی داوطلب با استان بومی و یا ناحیه بومی و یا قطب بومی وی مغایرت دارد . رتبه داوطلب و آخرین رتبه قبولی در ظرفیت آزاد رشته‌های مزبور داده شده است.
  3. داوطلبان سهمیه شاهد و رزمندگانی که حد نصاب مصوب قانونی را در یک رشته محل کسب نکرده باشند. رتبه آنان در بین تمامی ایثارگرانی که این کد رشته محل را انتخاب نموده­ اند درج شده است
 وجود علامت ستاره (*)

در ستون نتیجه نشان می‌دهد که داوطلب در این کد رشته محل پذیرفته شده است. تبصره ۱: ثبت ­نام پذیرفته­ شدگان در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی منوط به تأیید صحت اطلاعاتی است که توسط داوطلب به این سازمان داده شده است.

مفهوم عدد ۱

بمنزله عدم دارابودن شرایط و ضوابط اختصاصی مندرج در دفترچه‌های راهنما و برگ راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری برای انتخاب رشته مربوط می‌باشد. (نظیر تکرار کد رشته انتخابی، عدم رعایت جنسیت پذیرش، عدم توجه به ضوابط رشته‌های دارای شرایط خاص برای رشته مذکور و…).

مفهوم عدد ۲

در ستون نتیجه بدین معنی است که شما در زمان اعلام نتیجه نهایی حداقل در یک کد رشته محل جهت انجام مصاحبه به یکی از دانشگاه­ها معرفی شده ­اید.

 مفهوم عدد ۳

در قسمت نتیجه اولویت قبولی نشانگر آن است که داوطلب با توجه به داشتن نمره در رشته محل انتخابی، در سهمیه مجاز دیگری به جز سهمیه نهایی پذیرفته شده است.

تبصره ۲: برای بهیاران و یا کارمندان که با استفاده از سهمیه بهیاران در رشته پرستاری و یا با استفاده از سهمیه کارمندی پذیرفته شده‌اند نیز عدد ۳ درج شده است.

مفهوم عدد ۴

مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در رشته مورد نظر توسط وزارت آموزش و پرورش در دست بررسی می باشد.

 مفهوم عدد ۵

مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که داوطلب با توجه به ضوابط عمومی گزینش برای تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی وابسته به آموزش و پرورش امتیاز لازم را کسب ننموده و در اولویت جذب قرار نگرفته است. و یا اینکه نتیجه صلاحیت های عمومی داطلب در کد رشته انتخابی مربوط،به علت عدم تشکیل پرونده از سوی هیأت مرکزی گزینش وزارت مذکور به این سازمان اعلام نشده است.

این دسته از داوطلبان در صورت تمایل می­توانند جهت تکمیل پرونده حداکثر ظرف مدت ۲ ماه از تاریخ انتشار اسامی پذیرفته شدگان با همراه داشتن کارت شناسایی و تصویر کارنامه نهایی به هسته گزینش آموزش و پرورش استان بومی به نشانی مندرج در پایگاه اطلاع رسانی هیأت مرکزی گزینش وزرات آموزش پرورش www.qozinesh.medu.ir مراجعه نمایید.

۷- مفهوم عدد ۷

مندرج در ستون نتیجه به منزله عدم کسب حد نصاب امتیاز در مصاحبه تخصصی و یا عدم احراز شرایط« سن، معدل، ویژگی­های جسمانی، … و غیبت در مصاحبه» می­باشد.

۸- مفهوم عدد ۹

مندرج در ستون نتیجه به منزله آن است که وضعیت علمی و عمومی شما در یکی از دانشگاهای دانشگاه شاهد، فرهنگیان یا تربیت دبیر شهید رجایی، مؤسسه غیرانتفاعی رفاه، دکتری بیوتکنولوژی دانشگاه تهران، دانشگاه علوم‌پزشکی بقیه‌الله(عج)، دانشگاه شهید مطهری، دانشگاه مذاهب اسلامی، دانشگاه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، معارف اسلامی و ارشاد دانشگاه غیر انتفاعی امام رضا (ع) در دست بررسی است.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *