تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

بحث کردن درباره پول

بحث کردن درباره پول

اگر در زندگی شما کمبود پول وجود دارد، دقت کنید که نگرانی و حسادت، ناامیدی، دلسردی، شک و ترس درباره پول، هیچگاه برای شما پول بیشتر نمی آورد زیرا این احساسات از کمبود حس قدرشناسی برای پولی ناشی میشود که اکنون دارید. شکایت کردن راجع به پول، بحث کردن درباره پول، سرخورده شدن در ارتباط با پول، نق زدن درباره قیمت چیزی نشانه های شکرگزاری نیست، بنابراین وضعیت پولی در زندگی شما نه تنها بهتر نخواهد شد، بلکه بدتر هم میشود.

فرقی نمیکند که موقعیت فعلی شما چه باشد، اندیشیدن به اینکه شما پول کافی ندارید، در واقع نتیجه نبود قدرشناسی نسبت به پولی است که در حال حاضر دارید. شما میبایست موقعیت فعلی خود را فراموش کنید و در عوض نسبت به پولی که الان دارید احساس شادی و شادمانی داشته باشید. بدین صورت پول شما به صورت، خارق العاده ای افزایش خواهد یافت.

بحث کردن درباره پول

« هر کس برای پولی که به او داده شده است احساس شکرگزاری داشته باشد، به او بیشتر داده خواهد شد. هرکس که شکرگزار پولی نباشد که اکنون به او داده شده است، آنچه را که امروز دارد و پیشتر به او داده شده نیز از او باز پس گرفته خواهد شد .» شکرگزاری آن هم زمانی که پول کمی دارید، برای برخی افراد احساس چالش برانگیزی است، ولی هنگامی که متوجه شوید تا زمانی که شکرگزار نباشید، هیچ تغییری پدید نمی آید، به شکرگزار بودن متقاعد خواهید شد.

برای افراد زیادی، پول مسئله ای فریبنده است. به ویژه وقتی که پول کافی ندارند، بنابراین، دو گام برای رسیدن به پول مورد نیاز وجود دارد. بسیار مهم است که شما تمرین را با دقت در ابتدای روز مطالعه کنید، چراکه می باید تمرین پول را در طول روز اجرا کرد.

شکر نعمت، نعمتت افزون کند

چند لحظه بنشینید و به دوران کودکی خود بیندیشید، در آن دوران شما پولی نداشتید. هر چیزی را به یاد می آورید که پول آن برای شما پرداخت شده بود، با تمام وجودتان احساس شکرگزاری کنید.کلمه سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.

 • آیا همیشه غذای کافی برای خوردن داشتید؟
 • آیا در خانه زندگی میکردید؟
 • آیا طی چند سال تحت تعلیم و تربیت بودید؟
 • هر روز چگونه به مدرسه میرفتید؟ کتابهای مدرسه را داشتید؟ تغذیه مناسب داشتید؟ آیا چیزهای لازم را برای تحصیل داشتید؟
 • آیا در دوران کودکی به تعطیلات میرفتید؟
 • جذابترین هدیه تولدی که در دوران کودکی گرفتید چه چیزی بود؟
 • آیا دوچرخه، اسباب بازی یا حیوانات خانگی داشتید؟
 • آیا وقتی که به سرعت در حال رشد بودید در تمام مراحل رشد، لباس مناسب داشتید؟
 • آیا به سینما میرفتید؟ ورزش میکردید؟ آیا میتوانستید سرگرمیهاتان را دنبال کنید؟
 • آیا به دندانپزشکی میرفتید؟
 • آیا با ماشین به مسافرت میرفتید؟
 • آیا تلویزیون تماشا میکردید؟ میتوانستید تلفن بزنید؟ میتوانستید چراغ و لوازم برقی داشته باشید یا آب مصرف کنید؟

با تمام وجود شاکر باشید

تمام این لوازم مستلزم صرف هزینه است و شما بسیاری از آنها را داشتید، بی آنکه پولی بپردازید! وقتی به خاطرات کودکی یا نوجوانی تان مراجعه میکنید، در می یابید که چه لوازم و امکانات گران قیمتی داشتید. برای هر مورد از این امکانات با تمام وجود شاکر باشید. چرا که وقتی خالصانه نسبت به داشته هاتان در گذشته احساس
شکر دارید، پول و دارایی شما به صورت معجزه آسا افزایش مییابد. این افزایش با قانون جهانی تضمین شده است.

شما هیچگاه نخواهید فهمید چه زمانی پولتان افزایش مییابد ولی خواهید دید که شرایط به گونه ای پیش خواهد رفت که پولتان فزونی میگیرد. پولی را به دست خواهید آورد که نخواهید فهمید چگونه به شما میرسد، به صورت غیرمنتظره چکی به دست شما میرسد، تخفیف شامل حالتان میشود، لوازمی به دستتان میرسد که باید برایشان پول میپرداختید. بعد از امروز، قبض یا صورتحسابتان را در محلی بگذارید که هر روز آن را ببینید و برای پول فراوانی که به شما داده شده، سپاسگزار باشید. هیچ گاه فراموش نکنید، هر چه قدر بیشتر به قبضتان نگاه کنید و برای پول زیادی که به شما داده شده سپاسگزار باشید، معجزه بیشتری در زندگیتان پدیدار خواهد شد.

فراوانی شکر نسبت به پول، پول فراوانی را برای شما به ارمغان میآورد. اگر شما در موقعیتی قرار میگیرید که میخواهید نسبت به چیزی که به پول مربوط است اعتراض کنید، چه اعتراض زبانی باشد یا اعتراض فکری، آنگاه از خودتان بپرسید: آیا میخواهم و آمادگی آن را دارم که هزینه این اعتراض را هم بپردازم؟ چرا که همین یک اعتراض جریان پولی را کند یا متوقف میکند.

سخن آخر

از امروز به بعد، به خودتان قول دهید که هرگاه پولی به دستتان میرسد، حتی اگر حقوق و در ازای کارتان باشد یا تخفیف یا بازپرداخت پول یا چیزی که کسی به شما میدهد و بابتش پولی خرج شده، احساس شکرگزاری داشته باشید. هر کدام از این موارد یعنی که شما پولی دریافت کرده اید، هرکدام از این موارد به شما این فرصت را
میدهد که نیروی شکرگزاری را برای افزایش پولتان به کار گیرید و بیشتر برای پولی که دریافت میکنید سپاسگزار شوید.

مطلب روانشناس در شرق تهران

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *