تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

درمان تخصصی اختلالات جنسی

برای درمان مشکلات جنسی ابتدا باید این مشکلات را به خوبی شناخت و براساس تشخیص درست،درمان موثر را طرح ریزی کرد.مشکلات جنسی به ۳ طبقه کلی زیر تقسیم می شوند:

  • اختلالات هویت جنسی : در این اختلال ،فرد با هویت خود به عنوان یک مرد یا زن مشکل دارد.این اختلال بیشتر ریشه زیستی دارد و معمولا هم درمان های زیستی بهتر به این اختلال پاسخ می دهند.

 

  • اختلالات گرایش جنسی : در این اختلال فرد با هویت خود به عنوان زن یا مرد هیچ مشکلی ندارد،اما ترجیحات جنسی نامتعارف دارد که هم می تواند ریشه زیستی داشته باشد و هم علل روانی-اجتماعی. اگر سرمنشاء این گروه از اختلالات زیستی باشد درمانهای فیزیکی و دارویی در اولویت هستند اما اگر ریشه روانی-اجتماعی داشته باشد،درمان های روانشناختی بهترین گزینه درمانی می باشند.

 

  • اختلالات عملکرد جنسی : در این نوع اختلالات فرد با هویت جنسی خود مشکلی ندارد و گرایشات جنسی فرد نیز نرمال است اما در حلقه های پاسخ جنسی سالم دچار اشکال است.تمام انواع اختلالات عملکرد جنسی با روان درمانی و مشاوره براحتی درمان می شوند.اختلالات عملکرد جنسی به ۴ دسته تقسیم می شوند:

 

الف. اختلالات مرتبط با حلقه میل :

۱- سرد مزاجی(فقدان یا نبود رویاپردازی های جنسی و همچنین فقدان تمایل برای رابطه جنسی) و ۲- اختلال بیزاری جنسی(واکنش منفی شدید به رابطه جنسی که این واکنش عمدتا ناشی از دو نوع احساس ترس یا تنفر است).

 

ب. اختلالات مرتبط با حلقه برانگیختگی :

۱- اختلال نعوذ مردانه(ناتوانی پایدار یا مکرر در رسیدن به نعوذ یا حفظ آن تا اتمام فعالیت جنسی)۲- اختلال برانگیختگی جنسی زنانه(ناتوانی در برانگیختگی و حفظ برانگیختگی تا اتمام فعالیت جنسی).

 

پ. اختلالات مرتبط با حلقه ارگاسم :

۱- انزال زودرس (در سه حالت به عنوان اختلال شناخته می شود:ا- حداقل در پنجاه درصد موارد یا بیشتر،فرد در ۲ دقیقه اول به انزال برسد و آنهم از ۱۰ بار،۵ بار این اتفاق بیفتد.۲- فرد در به تاخیر انداختن انزال خود ناتوان باشد۳- فرد معتقد باشد که این امر یک مشکل جدی برای او ایجاد کرده باشد).۲- اختلال ارگاسم مردانه(تاخیر یا نبود ارگاسم بعد از مرحله برانگیختگی و میزان کافی تحریک).۳- اختلال ارگاسم زنانه(فقدان کامل تجربه ارگاسم در حین فعالیت جنسی در ۳ ماه اخیر).

۴- اختلالات درد جنسی: ۱- مقاربت دردناک(تجربه درد شدید حین یا بعد از رابطه جنسی ۲- واژینسموس(اسپاسم غیرارادی عضلات اطراف واژن در واکنش به رابطه جنسی).