تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

تکنیک های رفتار با کودکان

تکنیک های رفتار با کودکان

تکنیک های رفتار با کودکان چیست؟ در مقابل رفتارهای کودکان چیکار کنیم؟ اگر کودک چهار ساله کاغذ دیواری را پاره و دیوارها را نقاشی کرده است. یا اسباب بازی نو را که در اختیار او قرار دادید. بعد از گذشت چند دقیقه خراب می کند. این رفتار، رفتاری پرخاشگرانه محسوب می شود. پس بین اشتباه و اتفاق، تفاوت قائل شوید.

تکنیک های رفتار با کودکان

راه حل مقابله با خرابکاری کودک چیست؟ ابتدا مطمئن شوید کودک قوانینی را که تعیین کرده اید، به خوبی درک کرده است. برای او توضیح دهید خرابی کاغذهای دیواری، خط خطی دیوارها و خراب و شکست اسباب بازی ها و از این قبیل موارد همگی رفتارهای نامناسبی هستند.

پس از آن اگر با این رفتارها مواجه شدید. از روش اگه یک دفعه دیگه این کار رو انجام بدی. تنبیه میشی استفاده کنید. در مواردی که کودک بر رفتارهای مخرب اصرار می ورزد. می توانید علاوه بر روش گفته شده. روش توقیف اسباب بازی را نیز به کار ببرید. در این مورد ده اسباب بازی را آزاد گذاشته و بقیه را توقیف نمایید. تا زمانی که او یاد بگیرد برای وسایلش ارزش قائل باشد و از آنها مراقبت کند.

نظم و مقررات در خانه

اگر منزلتان آشفته و تمام وسایل بهم ریخته باشد. کودک احترام به محیط اطراف و نگهداری از وسایل خود را فرا نمی گیرد. پس این قواعد را به درستی توضیح دهید. و آنها را به دقت اجرا نمایید. فراموش نکنید لزومی ندارد محل زندگی تان نمایشگاهی تمیز، مرتب و منظم باشد. بلکه کافی است پایه و اساس نظم در خانه پذیرفته و برقرار شده باشد.

تکنیک مدیریت خشم

اگر فرزندت عصبی می‌شود. و خیلی نمی‌تواند عصبانیتش را مدیریت کند. یا خیلی نگران و همیشه اضطراب دارد. به او یاد بده که فرض کند حباب ساز دستش است و مثل فوت به حباب ساز فوت کند. چرا این تکنیک خوبه؟ چون کمک می‌کند جسم کودک آن لحظه آرام شود و هنگام عصبانیت رفتارهایی مثل مشت کوباندن و زدن و را انجام ندهد. و برای نگرانی هم کمکش می‌کند که بدن و ضربان قلبش را آرام کند.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *