تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

روشهای آموزش احترام گذاشتن

روشهای آموزش احترام گذاشتن

روشهای آموزش احترام گذاشتن به کودکان چیست؟ چگونه می توان احترام گذاشتن را به کودکان آموزش داد؟ خودتان الگوی رفتار محترمانه برای کودک باشید. بچه ها با الگوبرداری از رفتار شما به بهترین نحو می آموزند. وقتی با فرزندتان محترمانه برخورد می کنید. حتی هنگامی که عصبانی هستید. احتمال بروز چنین رفتاری در کودکتان نیز افزایش می یابد. بیشتر بخوانید “روشهای آموزش احترام گذاشتن”

مهارت احترام گذاشتن

مهارت احترام گذاشتن

مهارت احترام گذاشتن یک مهارت اساسی و ارزشمند است. احترام قائل شدن در روابط اجتماعی و حرفه‌ای بسیار موثر است. بیشتر بخوانید “مهارت احترام گذاشتن”

راههای دفاع کودک از حقوق

راههای دفاع کودک از حقوق

چگونه کودک از حق خود دفاع کند؟ راههای دفاع کودک از حقوق چیست؟ کودکان نیز حقوقی دارند و اگر به آنها ضرر وارد شود یا احساس می‌کنند که حقوقشان نقض شده است، می‌توانند از راه‌هایی برای دفاع از خود استفاده کنند. بیشتر بخوانید “راههای دفاع کودک از حقوق”

عصبانیت مادر و لجبازی کودک

آیا بین عصبانیت مادر و لجبازی کودک رابطه وجود دارد؟ عصبانیت مادر می‌تواند تأثیرات مختلفی بر رفتار و روند رشد کودک داشته باشد. اما تأثیر آن بر لجبازی کودک به شدت وابسته به شرایط و محیط خانواده است. بیشتر بخوانید “عصبانیت مادر و لجبازی کودک”

کنترل کودک توسط والدین

کنترل کودک توسط والدین

کنترل کودک توسط والدین به میزانی که مناسب و سالم باشد. می‌تواند تأثیرات مثبت بر رشد و توسعه کودکان داشته باشد. اما در صورتی که کنترل گری به طور ناسالم و بیش از حد اتفاق بیافتد، ممکن است به تأثیرات منفی بر روی رشد و توانایی‌های کودکان منجر شود. بیشتر بخوانید “کنترل کودک توسط والدین”

گفتگو با فرزند

گفتگو با فرزند

کاهش گفتگو با فرزند در خانواده‌ ها و کاهش ارتباطات کلامی میان اعضای خانواده به مرز هشدار رسیده است. و سلامت خانواده‌ ها را تهدید می‌کند. نتایج یک پژوهش که در گروه آسیب شناسی اجتماعی در بنیاد علوم رفتاری انجام شده است. نشان می‌دهد میزان هم کلامی والدین شاغل با فرزندان در روز فقط چهل و نه دقیقه است. بیشتر بخوانید “گفتگو با فرزند”

مدیریت اضطراب در کودکان

مدیریت اضطراب در کودکان

اضطراب در کودکان یک موضوع مهم است که نیازمند توجه و حمایت است. اضطراب می‌تواند در کودکان به دلایل مختلفی ایجاد شود، مانند محیط خانوادگی ناپایدار، فشار مدرسه، یا تجربه ترسناکی مثل جدایی والدین یا واقعه‌های طبیعی. بهترین راه برای مدیریت اضطراب در کودکان ارتباط با یک متخصص روانشناس یا مشاور است تا به کودک کمک کنند تا با احساساتشان کنار بیایند و راه‌های مواجهه موثر را یاد بگیرند. بیشتر بخوانید “مدیریت اضطراب در کودکان”

برخورد با کودک بدرفتار

برخورد با کودک بدرفتار

نحوه ی برخورد با کودک بدرفتار چگونه است؟ والدين قرار نيست اختلاف نداشته باشند. دعوا نكنند و هميشه با هم موافق باشند. كودک قرار است از والدينش روش درست حل اختلاف را بياموزد. قرار است ببيند، پدر و مادرش با دو عقيده مختلف چگونه بر سر يک مسئله به تفاهم ميرسند. قرار است ببينند با داشتن اختلاف عشق و محبت به پايان نميرسد. بیشتر بخوانید “برخورد با کودک بدرفتار”

تربیت فرزند راستگو

تربیت فرزند راستگو

تربیت فرزند راستگو چگونه است؟ همه ما بزرگترها قطعاً دوست داریم که فرزندان راستگویی داشته باشیم. حتی شده که بارها آنها را تنبیه کرده‌ایم. یا آنها را به خاطر کارشان جلوی جمع شرمگین کرده‌ایم. فکر می‌کنیم این بهترین روش است تا می‌تواند جلوی کار نادرست آنها را بگیرد. اما واقعیت این است که فرزند ما نوع حرف زدن و برخوردهایش را از خود ما یاد می‌گیرد. بیشتر بخوانید “تربیت فرزند راستگو”

اثرات خلق‌و‌خوی والدین بر تربیت

اثرات خلق‌و‌خوی والدین بر تربیت

اثرات خلق‌و‌خوی والدین بر تربیت چیست؟ مشکلات خلقی والدین باعث لجبازی و خود محوری فرزندان می شود. مادر افسرده ای که حوصله روبرو شدن با خودمحوری ها یا شیطنت کودک را ندارد ، او را طرد می کند. این واکنش مادر یا بچه را به لاک افسردگی فرو می برد. یا باعث تشدید لجبازی ها و طولانی شدن دوره خودمحوری اش می شود. بیشتر بخوانید “اثرات خلق‌و‌خوی والدین بر تربیت”