تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

شباهت مهم‌تر است یا تضاد؟

شباهت مهم‌تر است یا تضاد؟

یکی از بحث های جدی در بین کارشناسان امر ازدواج این است که « شباهت مهم‌تر است یا تضاد؟ » از یک سو ازدواج افراد متضاد با هم جذابیت هایی دارد و از سوی دیگر، ازدواج افراد شبیه به هم، پایداری بیشتری. به نظر شما، ازدواج دختر و پسری با روحیات متضاد بیشتر جذابیت و آرامش دارد یا ازدواج دو نفر که شبیه به هم هستند؟ شما دوست دارید مرد زندگی شما مشابه خودتان باشد یا متضاد خودتان.  بیشتر بخوانید “شباهت مهم‌تر است یا تضاد؟”

مرد باید ستون زندگی باشد

مرد باید ستون زندگی باشد

مرد باید ستون زندگی باشد تا بتوان به او تکیه کرد. او باید بتواند از خانواده نگهداری و محافظت کرده و حواسش به مصلحت زن و فرزندش باشد. سرپرستی خانواده وظیفه سنگینی است که خداوند آن را بر عهدهٔ مردان قرار داده است و این وظیفه با ویژگی های جسمانی مردان و خصوصیات روحی آنها کاملاً سازگار است. بیشتر بخوانید “مرد باید ستون زندگی باشد”

توانایی مدیریت خواسته ها

توانایی مدیریت خواسته ها

توانایی مدیریت خواسته ها ،توانایی هایی هستند که به ما کمک می کنند در موقعیت های گوناگون، عاقلانه و درست رفتار کنیم؛ به طوری که با خود و دیگران سازگارانه ارتباط برقرار کرده بدون استفاده از خشونت بتوانیم مسایل پیش آمده را حل نماییم و ضمن به دست آوردن موفقیت در زندگی، احساس شادمانی داشته باشیم. بیشتر بخوانید “توانایی مدیریت خواسته ها”

اثرات بد اخلاقی در خانواده چیست؟

اثرات بد اخلاقی در خانواده چیست؟

به نظر شما چه چیز می تواند جای اخلاق خوب را بگیرد؟ اثرات بد اخلاقی در خانواده چیست؟ کسی که بد اخلاق است، خانواده اش از او خسته و بیزار می شوند. شما می خواهید یک عمر با او زندگی کنید. با خیلی از کمبودها می توان زندگی را ادامه داد ولی هیچ چیز نمی تواند بداخلاقی یک فرد را جبران کند. بیشتر بخوانید “اثرات بد اخلاقی در خانواده چیست؟”

پرداخت نفقه از وظایف اصلی مرد

پرداخت نفقه از وظایف اصلی مرد

پول درآوردن و علاقه به پول خرج کردن برای خانواده، یکی از شرایط مهمّی است که یک پسر موقع ازدواج باید داشته باشد. تأمین مالی همسر و فرزندان یا اصطلاحاً پرداخت نفقه از وظایف اصلی مرد است. نفقه عبارت از تأمین همهٔ نیازمندی هایی است که به صورت متعارف برای یک خانواده و در حد شئونات زن، به تناسب زمان ضروری است و مرد نمی تواند از آن سرباز زند. بیشتر بخوانید “پرداخت نفقه از وظایف اصلی مرد”

عقل معاش و تدبیر زندگی

عقل معاش و تدبیر زندگی

در انتخاب همسر هنگامی می توانید به آرامش دست یابید که نتیجهٔ مطلوبتان را با هزینهٔ معقولی به دست آورید. چنین شرایطی هنگامی رخ می دهد که میزان جذابیت و توانایی همسر مجموعاً در حدّ شما باشد زیرا اگر همسرتان در کل، موقعیت پایین تری نسبت به شما داشته باشد، ممکن است به نتیجهٔ مطلوبتان نرسید و اگر موقعیت همسرتان خیلی بالاتر از شما باشد، گرچه ممکن است به نتیجهٔ مورد نظرتان دست یابید، امّا برای پر کردن این فاصله هزینه های نامعقولی بر شما تحمیل خواهد شد. یکی از معیارها برای انتخاب مرد زندگی داشتن عقل معاش و تدبیر زندگی می باشد که در این مقاله توضیح می دهیم. بیشتر بخوانید “عقل معاش و تدبیر زندگی”

ازدواج و آرامش در خانواده

ازدواج و آرامش در خانواده

بهترین برکت زندگی داشتن همسری است که هم وسیله آرامش و آسایش روحی و هم پله ای برای به تکامل رسیدن انسان است، در واقع فرصت ازدواج و آرامش در خانواده ، یکی از فرصت ‌های مهم زندگی‌ دو انسان است. بیشتر بخوانید “ازدواج و آرامش در خانواده”

ازدواج اجباری

ازدواج اجباری

امروزه ازدواج بخش زیادی از دختران « ازدواج اجباری » است؛ البته نه اجبار بیرونی بلکه یک اجبار درونی که آزادی انتخاب را از آنها می گیرد. اگر این دختران ابتدا معیارهای ازدواجشان را در یک فرایند عاقلانه مشخص می کردند، و پیش از اینکه اجازه بدهند کسی وارد حریم عاطفی آنها بشود، مطمئن می شدند که آن فرد ملاک هایشان را دارد یا ندارد و سپس افراد را انتخاب می کردند، این چنین با شکست های عشقی پیش و پس از ازدواج مواجه نمی شدند. در واقع این دختران، از همان آغاز، دارند شکست را انتخاب می کنند.  بیشتر بخوانید “ازدواج اجباری”

چگونه زندگی سعادتمندی داشته باشند؟

چگونه زندگی سعادتمندی داشته باشند؟

طبعا زن و مرد متفاوت از یکدیگرند، پس چگونه زندگی سعادتمندی داشته باشند؟ آیا زندگی یک زوج صمیمی می‌تواند به جدایی کشیده شود؟ شواهد علمی جدید نشان می‌دهد که اگر زوجین تغییرات مراحل زندگی زناشویی را درک نکنند، این موضوع محتمل می‌شود. بیشتر بخوانید “چگونه زندگی سعادتمندی داشته باشند؟”

طرز فكر زوجین در زندگی زناشويی

طرز فکر زوجین در زندگی زناشویی

چگونه طرز فکر زوجین در زندگی زناشویی آنها تاثیر می‌گذارد؟ براساس مطالعات انجام شده، در مغز انسان تغییرات زیادی در طول مراحل مختلف ازدواج رخ می‌دهد. این تغییرات در مغز به تغییرات در رفتار منجر می‌شود. فهمیدن این تغییرات رفتاری می‌تواند کلیدی برای ازدواجی موفق باشد. بیشتر بخوانید “طرز فکر زوجین در زندگی زناشویی”