تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

ازدواج دختر و پسر

ازدواج دختر و پسر

ازدواج دختر و پسر ، پیوند دو نفر نیست؛ بلکه پیوند دو خانواده است. زمانی که طرفین ازدواج می‌کنند، دو نوع فرهنگ و آداب و رسوم خانوادگی به هم پیوند می‌خورد و زمینه‌ای برای ایجاد وحدت و یکپارچگی میان این آداب و رسوم، هنجارها و ارزش‌ها، مقررات، نقش‌ها و عادت‌ها در قالب یک فرهنگ و سنت جدید به وجود می‌آید. بیشتر بخوانید “ازدواج دختر و پسر”

کوشش دو طرفه برای بهبود رابطه

کوشش دو طرفه برای بهبود رابطه

اغلب زوج‌ها تصور می‌کنند رابطه‌ای ایده آل است که نیازهایشان بدون آن که بیان کنند برآورده شود. اما واقعیت این است که در چنین روابطی احتمال شکست زیاد است. هر رابطه خوبی، نیازمند کوشش دو طرفه برای بهبود رابطه ، وضع قوانین دو طرفه با توافق همدیگر و تعهد به یکدیگر است. بیشتر بخوانید “کوشش دو طرفه برای بهبود رابطه”

قبل از دعوا حرف بزنید

قبل از دعوا حرف بزنید

بیشتر زوج‌ها عادت دارند درباره موضوعات مورد اختلاف یا موارد مهم زندگی سکوت کنند تا وقتی که یک جرقه و یک بحث و جدل، موضوع را بین آنها علنی کرده و درباره آن با صدای بلند با هم حرف بزنند. اما نباید حتماً کار به دعوا بکشد تا دغدغه‌های ذهنی تان را مطرح کنید. قبل از دعوا حرف بزنید . بیشتر بخوانید “قبل از دعوا حرف بزنید”

اثر خواب خوب روی کیفیت روابط همسران

اثر خواب خوب روی کیفیت روابط همسران

خواب خوب و کافی، بیش از آنکه فکر کنید در زندگی شما نقش بازی می کند! خواب خوب می تواند میزان استرس شما را کنترل کند، روی وزن شما تاثیر بگذارد و سلامت قلب و عروقتان را تضمین کند. اما حالا نتایج به دست آمده از یک پژوهش دانشگاهی در آمریکا نشان می دهد اثر خواب خوب روی کیفیت روابط همسران بسیار است ! بیشتر بخوانید “اثر خواب خوب روی کیفیت روابط همسران”

هویت دروغین عشق ‌های تند

هویت دروغین عشق ‌های تند

دو دلداده را قبل از ازدواج فقط مرگ می‌تواند از هم جدا کند، و بعد از ازدواج تقریباً هر چیزی می‌تواند این کار را انجام دهد. در این عبارات، حقیقت ساده‌ای نهفته است و آن‌ هویت دروغین عشق ‌های تند روزهای ابتدایی یک رابطه است. بیشتر بخوانید “هویت دروغین عشق ‌های تند”

شرایط پیش از ازدواج

شرایط پیش از ازدواج

برخی عشق‌های آتشین قبل از ازدواج، بعد از گذشت مدت کوتاهی از ازدواج، خواه ناخواه رو به سردی می‌روند. از لهیب‌شان کم می‌شود. و گاه ممکن است این سرد شدن تا آنجا پیش برود که این دو نفر، که زمانی نمی‌توانستند یک لحظه دوری از همدیگر را هم تحمل کنند، به جایی برسند که حتی احساس کنند که هیچ کششی هم به یکدیگر ندارند. اما علت چیست؟ علت را باید در شرایط پیش از ازدواج جست. بیشتر بخوانید “شرایط پیش از ازدواج”

پیدا کردن نقاط مشترک

پیدا کردن نقاط مشترک

اوایل آشنایی، دو طرف رابطه دنبال پررنگ کردن شباهت ها و پیدا کردن نقاط مشترک هستند. اما گاهی وقت ها بعد از بروز دلخوری ها و اختلافات، کفه تفاوت ها سنگین تر می شود و شما به دنبال فاصله هایتان با هم می گردید. آنقدر که ممکن است شیرینی تشابه جای خود را به سختی تفاوت ها بدهد و همه آن تشابه هایی که روزی از آن ذوق می کردید، در نظرتان کمرنگ شود. در طول زندگی مشترک باید سعی کنید تا حد ممکن بیشترین هماهنگی و سازگاری را با یکدیگر ایجاد کنید. بیشتر بخوانید “پیدا کردن نقاط مشترک”

توقعات نابه‌جا و غیر منطقی

توقعات نابه‌جا و غیر منطقی

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که در مقابل «خوشبختی» قرار می‌گیرد، «توقع» است. توقعات ما معمولا به‌واسطه تربیت خانوادگی، تأثیرپذیری از دوستان و آشنایان، قصه‌های پریان یا حتی سبک فیلم‌ها و مجلات رایج در ذهنمان شکل می‌گیرند. داشتن توقع به‌خودی خود مشکلی ندارد. وقتی ما وارد چرخه معیوب می‌شویم که این توقعات نابه‌جا و غیر منطقی باشند. بیشتر بخوانید “توقعات نابه‌جا و غیر منطقی”

تصمیم‌گیری در مورد ازدواج

تصمیم‌گیری در مورد ازدواج

اعتقادات و باورهای مذهبی نقش بسیار مهمی در شکل گیری ارزش‌ها و شخصیت فرد دارد و در نتیجه عامل بسیار مهمی در موفقیت یا عدم موفقیت یک رابطه زناشویی می‌تواند باشد. برای تصمیم‌گیری در مورد ازدواج با فردی که با شما تفاوت مذهبی زیادی دارد سعی کنید در قضاوت کردن، دچار خطای شناختی همه یا هیچ نشوید، تفاوت فرهنگی عقیدتی خانواده‌ها را در نظر بگیرید و خط قرمزها را مشخص کنید. بیشتر بخوانید “تصمیم‌گیری در مورد ازدواج”

تشابه مذهب دختر و پسر

تشابه مذهب دختر و پسر

خواستگاری پسر مذهبی از دختری که از نظر دیدگاه دینی و عقیدتی با او متفاوت است، می‌تواند دغدغه‌های فکری زیادی را برای دختر ایجاد کند. قضاوت در مورد تشابه مذهب دختر و پسر و این که فاکتور مذهب، تا چه اندازه لازم است در تصمیم‌گیری برای انتخاب همسر تاثیرگذار باشد، آسان نیست. چرا که ممکن است دختر برای ازدواج با یک پسر مذهبی، مجبور به تغییر دادن سبک و روال کنونی زندگیش شود. بیشتر بخوانید “تشابه مذهب دختر و پسر”