تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

زندگی مشترک

۱۰ راه برای داشتن زندگی مشترک موفق

هنگامی که ازدواج میکنید، رابطه ی شما با همسرتان از هر رابطه ی دیگری مهم تر میشود. اما الان واقعا اینطور است؟ وقتی بچه دار میشوید، بنظر میرسد همه چیز تغییر کرده است. کودکان نعمت و مزیت ازدواج هستند.اما باید بدانید داشتن خانواده کودک محور، نه تنها به ازدواج شما صدمه میزند بلکه به کودکانتان هم صدمه میزند. پس باید یک خانواده ی ازدواج محور داشته باشید. در اینجا  ۱۰ راه برای داشتن زندگی مشترک موفق به شما پیشنهاد میکنیم:

 

۱-اعتماد.

بدست آوردن اعتماد سخت، و از دست دادن آن آسان است. این باید مقدس پنداشته شود. هیچ فردی کامل نیست و همه اشتباه میکنند، اما در ازدواج موفق، اعتماد نباید از بین برود. هیچگاه اجازه ندهید چیزی بین شما و همسرتان قرار گیرد. هر چقدر هم گفتن یک مطلب به همسرتان برایتان سخت است، به او دروغ نگویید. دروغ عامل کشته شدن اعتماد است.

۲-ارتباط مستقیم داشته باشید.

یکی از کشنده ترین سموم ازدواج، صحبت نکردن زوجین بایکدیگر است. وقتی زوجین ارتباطی با هم نداشته باشند، این باعث بدگمانی میشود و بدگمانی هم باعث بدتر شدن اوضاع و استرس میشود. افراد متاهل باید بتوانند همه چیز را باهم در میان بگذارند و به یکدیگر برای رسیدن به موفقیت کمک کنند.

۳-حس شوخ طبعی و حافظه ی کوتاه داشته باشید.

هر کسی که به مدت طولانی ازدواج کرده است، میتواند به شما بگوید که داشتن حس شوخ طبعی برای گذر از مشکلات ازدواج لازم است. در اینصورت بیشتر میتوانید با هم بخندید. وقتی به دردسر افتادید، این را در حافظه تان داشته باشید: ناراحتی را فراموش کن و لبخند بزن!

۴-دعوا و تنش.

بیشتر ازدواج های سالم نیاز به دوره ای از دعوا و کشمکش دارند تا در رابطه شان بالانس ایجاد شود. مانند بخاری که از کتری خارج مشود تا منفجر نشود. دعوا و کشمکش همچنین در رابطه ی جنسی ازدواج، نقش دارد. عشق زمانی قدرتمندتر میشود که طوفانی را متحمل شده باشد.

۵-تیم گروهی.

دست به دست هم دادن و ارتباط، روح کار گروهی است. زوجین باید بهترین ویژگی های فردی را برای داشتن بهترین تیم شخصی داشته باشند تا بر مشکلات ازدواج و بطور کلی زندگی غلبه کنند. در تیم های بزرگ به نقاط قوت هر عضو پرداخته میشود، همین مورد برای ازدواج هم بکار میرود.

۶-سازش مثبت.

برای ایجاد محیطی که در آن ازدواج میتواند به تمام توانایی هایش دست پیدا کند، این ضروری ست که ما شریکی برای زندگیمان انتخاب کنیم که بتوانیم با او بسیاری از ویژگی های سازگار و ارزش هایمان را به اشتراک بگذاریم. ما باید آرمان ها و رویاهای مشترکمان را به اشتراک بگذاریم. سازگاری فراتر از اتاق خواب است.

۷-عشق و تعهد.

شور وعشق، یک میل شدید برای رسیدن به موفقیت در یک هدف است و تعهد برای رسیدن به خط پایان لازم است. رسیدن به تعهد لازم بین زوجین برای داشتن یک ازدواج بادوام، نیاز به فداکاری هر دو طرف دارد. ما دائما با گزینه های دیگر امتحان و وسوسه میشویم، اما این نباید تغییر کند. عشق عمیق و تعهد بی قیدوشرط، راه رسیدن به یک سالگرد ازدواج طلایی است.

۸-امنیت احساسی.

داشتن یک محیط امن که ما در آن احساس امنیت داشته باشیم، یک الزام است. یکی از ویژگی های ازدواج خوب همین است.

۹-احترام.

وقتی دو نفر عاشق هم هستند، آنها یک احترام متقابلی نسبت به هم دارند که تمام کاستی های طرف مقابل را میپوشاند. احترام نباید فقط در مواقعی باشد که همه چیز بخوبی پیش میرود بلکه باید در مواقع سختی هم باشد. وقتی احترام در ازدواج از بین برود، افراد هم یکدیگر را پشت سر میگذارند.

۱۰-ایمان به خدا.

به رحمت، بخشش و فضل خدا ایمان داشته باشید . برای قدرت، هدایت و آرمان هایتان دعا کنید .تا یکدیگر را دوست داشته باشید.

اکنون که ۱۰ راه برای داشتن زندگی مشترک موفق را بیان کردیم . امیدواریم مفید واقع شود . در صورت هرگونه سوال یا نیاز به مشاوره می توانید با مرکز مشاوره بینا تماس بر قرار کنید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *