تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

تربیت فرزند

فرزند پروری

یکی از اصول فرزند پروری این است . به جای انتقاد کردن، بچه‌ ها را تشویق کنید.
اگر به بچه‌ های خود انتقاد کنید. کم کم از خود متنفر می شوند و انتقاد می کنند. در آینده افرادی می شوند که عزت نفس پایینی دارند. یادتان باشد که هیچ‌کس (از جمله خود شما) دوست ندارد. به او دستور دهند یا از او انتقاد کنند.

پدر و مادرها فکر می کنند اگر همیشه رفتار بچه را اصلاح کنند. یا از او انتقاد کنند یاد می گیرد درست عمل کند. ولی فقط از خودتان سؤال کنید: آیا دوست دارید به زور نظر کسی را بپذیرید؟ اگر دائم شما را سرکوب کنند، آیا شما به رشد و کمال می‌ رسید؟

هیچ فرزندی شبیه پدر مادر نیست .

حقیقت این است که وقتی کسی از ما انتقاد می‌ کند .ما برعکس مایل هستیم رفتار مان را اصلاح نکنیم. چون دوست داریم از کاری که کرده‌ ایم دفاع کنیم . لج بازی مانع از آن می‌ شود . تا انتقادی که از ما شد، بپذیریم. در همه انتقادات این وجود دارد .که «اگر تو یه کم مثل من می شدی .مثل من کار می کردی .حال و روزت بهتر از این بود.» در حالی که هیچ کس حتی فرزند تان شبیه پدر و مادر نیستند. بچه‌ ها را برای شجاعتی که از خود نشان داده‌ به کاری کرده، تشویق کنید. حتی اگر موفق هم نشده است. طوری رفتار کنید که بچه همیشه احساس کند . شما در تمام موقعیت‌ ها در کنار او هستید. نه این که منتظر نشسته‌ اید تا از او انتقاد کنید.

پدر و مادر ها هر فکری که قلبا نسبت به خود دارند .بر طبق همان فکر هم عمل می کنند. فکر پدر می شود کردارش . رفتارش می شود آنچه در ذهن دارد. بچه‌ های شما از همان نوزادی هر آنچه شما به آنها یاد بدهید .همان تجربه بزرگسالی آنها می شود.
آیا فرزندانتان هدف‌ های مثبتی در سر دارند. آیا نقشه و برنامه‌ های جالبی برای رسیدن به این هدف‌ ها دارند؟ افکار بچه‌ ها، زندگی آینده آنها را بنا می‌ کند.

از کودکانتان دانشمند نسازید .

به خاطر با هوشی کودکانتان را مدارس تیز هوشان نفرستید . کودک تمام عمرش فرصت دارد دانشمند شود . اما برای کودکی و بازی فقط همین چند سال فرصت را برای همه عمر دارند . تلاش برای ساختن بهترین فرزند ، تنها از فرزند شما دانشمند می سازد . نه انسانی خوشبخت و خوشحال . تنها انتظارتان از کودکتان یک چیز باشد . خوشحال باشد و از زندگی لذت ببرد . خوب بودن کودکتان کافی است . بهترین بودن بدبختی است . این ترین ها و ترین شدن ها خیلی ها را نابود کرده است .

اگر در مسائل فرزند پروری به مشکل برخورده اید . با مرکز مشاوره بینا تماس بگیرید .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *