تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

شوهر خوب

شوهر خوب

همه مردان دوست دارند که یک شوهر خوب برای همسران خود باشند . همسرانشان از بودن در کنار آنها احساس رضایت کنند . اما این امر به خودی خود حاصل نمی شود . بلکه مرد باید در رفتارها و برخورد هایش با همسر اموری را رعایت کند . تا همسرش او را به عنوان شوهر خوب بشناسد . در اینجا برخی از مهمترین ویژگی های یک شوهر خوب را بیان می کنیم .

ویژگی های شوهر خوب

۱-شوهر خوب ، زنش را شریک زندگی اش میداند .

زن انسانی است که باید با او ارتباط بر قرار کنیم . او کسی نیست که کنترلش کنیم . در راه ارضای نیازهای خودمان به دنبال تسلط بر او باشیم. زن موجودی است که باید او را بشناسیم . بدانیم او نیز اهداف خاص خود را دارد . زن ، کودک هم نیست . او شریک زندگی است که شوهرش بایدراه ارتباط بر قرار کردن با او را بیاموزد .

در ازدواج مرد و زن شریک یکدیگر می شوند . وقتی شوهر از صمیم قلب زنش را شریک زندگی اش ببیند . تصمیم گیری را به یک کار مشترک بدل میکند . شوهر عاشق ، شوهری است که درباره آنچه برای زنش از همه مهمتر است فکر میکند . مصمم است تا روند تصمیم گیری را در این جهت هدایت کند . اگر زن نیز عاشق شوهرش باشد، به آنچه برای شوهرش از همه مهمتر است فکر می کند . در نهایت ، بهترین تصمیم را می گیرد .

۲. شوهر خوب ، زنش را بی قید و شرط دوست دارد .

عشق بی قید و شرط یعنی اینکه ما فرد مقابل را دوست داریم . صرف نظر از واکنش های او در جهت آسایش و سعادت او تلاش میکنیم . تفکر امروزی مردم بیشتر حسابگرانه است . « اگر مرا دوست داشته باشی ، من هم تو را دوست خواهم داشت . » ما حتی در زندگی زناشویی نیز خودمحور هستیم . کانون تلاش های ما رفع نیازهای خودمان است .

در مقابل ، عشق بی قید و شرط ، بر روی رفع نیازهای دیگری تکیه می کند . در زندگی زناشویی ، این شوهر است که در پی عالیترین منافع و مصالح زن میرود . شوهر حتی اگر با تلاش های زن هم کاملا موافق نباشد درست حمایت میکند . این شوهر است که به زن کمک میکند تا به اهداف و آرزو هایش برسد . زیرا برای او به عنوان یک شخص احترام قائل است .

شوهر نمی گوید :« اگر فلان کار را برایم بکنی من هم ظرف ها را میشویم » . شوهر می گوید : « من ظرف ها را میشویم ، چون می دانم خسته ای » .

دوست داشته شدن

همه ما دوست داریم فکر کنیم کسی ما را بی قید و شرط دوست دارد . کودک ، خواهان این نوع عشق از طرف والدینش است .زن و شوهر نیز خواهان عشق بی قید و شرط یکدیگرند . شوهر قرار است پرچمدار عشق بی قید و شرط باشد . او قرار است آهنگ گام ها را تعیین کند . اما بسیاری از شوهران منتظرند تا زنانشان ، نقش رهبری را در عشق بی قید و شرط بر عهده بگیرند .

آنها عقب می نشینند و می گویند : «هر وقت زنم تصمیم گرفت مهربون باشه، من هم به او محبت میکنم .» این مرد شوهر تاثیر پذیر و عاجزی است که در این موقعیت ، فوق العاده بد عمل می کند .

شوهر سالم و کار آمد الگوی عشق بی قید و شرط است . از آنجا که این نیاز برای سلامت عاطفی انسان ، بسیار اساسی است . بیشتر زنان واکنش مثبت نشان می دهند به شوهری که بی قید و شرط آن ها را دوست دارد .بسیاری از زنان با این احساس ناراحت کننده زندگی میکنند که اگر رابطه زناشویی نداشته باشند یا به دلخواه شوهر عمل نکنند ، محبت شوهر از آنها دریغ خواهد شد . این نمی تواند مبنای خوبی برای ازدواج باشد .

   ادامه دارد ….. 

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *