تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

همسر آینده

شناخت همسر

برای شناخت همسر آینده تان و اینکه بدانید از کدامیک از الگو های قدرت و سازگاری یا صمیمیت و فعالیت تبعیت خواهد کرد . نگاه کردن به وضعیت خانواده ای که در او در آن بزرگ شده . میتواند تا حد زیادی راه گشا باشد . دختران و پسران الگوهای قدرت و تسلط و مدیریت در خانواده را از والدینشان می آموزند . اغلب همان گونه ای رفتار میکنند که پدر و مادرشان در خانواده رفتار کرده است .

نقش خانواده در شناخت همسر آینده

اگر مردی که قرار است با اون ازدواج کنید . از یک خانواده زن سالار آمده باشد . به احتمال زیاد در زندگی با شما هم مدیریت امور و قدرت را به شما واگذار خواهد کرد . بنابر این اگر شما از یک خانواده مرد سالار باشید . از نظرتان مظلوم واقع شده اید .همسرتان یک مرد مسئولیت ناپذیر و ضعیف خواهد بود . برای زندگی دل نمی سوزاند . همه چیز را به دوش شما می گذارد . برعکس اگر زنی از خانواده زن سالار برخاسته باشد . مدام بر سر تقسیم وظایف ، انجام امور و تصمیم گیری ها با همسر مرد سالارش کشمکش خواهد داشت .

اگر نظر شما برای او مهم است . از شما نظر خواهی میکند . انعطاف پذیر است و در رفت و آمدهای جمعی تابع نظر جمع رفتار میکند . بدانید که با شخصیت پخته و معقولی طرف هستید . الگوی روابطش را بر صمیمیت گذاشته است . زنانی که زن سالار بزرگ شده اند . نمی توانند تحمل کنند که حیطه اختیارات شان محدود باشد . همسرشان به جای آنها تصمیم بگیرد . نتیجه تنش و جنگ و جدالی دائمی خواهد بود .

گرایش های فردی

اما به جز خانواده گرایش های فردی هم تا حدود زیادی تعیین کننده است . اگر با او رستوران می روید . او مجال انتخاب غذا را به شما نمی دهد . اگر برای ملاقات هایتان از شما درباره جا و زمان نظر نمی خواهد . به نظر میرسد فکر همه چیز را کرده . برای آن برنامه ریخته است . اگر در روابط اجتماعی اش رئیس مسلک است . مرتبط به دیگران دستور میدهد . شما با یک فرد قدرت طلب طرف هستید . به احتمال زیاد در زندگی مشترک تان هم تمایل به در راس بودن دارد .

اما اگر نظر شما برای او مهم است . از شما نظر خواهی میکند انعطاف پذیر است . در رفت و آمد های جمعی تابع جمع است . الگوی روابطش را بر صمیمیت گذاشته است . حتی اگر در برخی موارد گرایش به قدرت طلبی داشته باشد .

همراهان گرامی جهت انجام مشاوره قبل از ازدواج می توانند به مرکز مشاوره بینا مراجعه کنند .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *