تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

شادی در زندگی

شاد زیستن زوج ها

مطالعات نشان داده برای لذت بیشتر از زندگی و شاد زیستن زوج ها نباید رابطه شان را با زوج های دیگر مقایسه کنند . از جمله عواملی که زندگی مشترک را شاد و رضایت بخش میکند . حس شوخ طبعی، تنوع ، اعتماد متقابل ، تفاهم ، تمرکز بر نکات مثبت زندگی ، توجه به خصوصیات خوب طرف مقابل ، همیاری ، مشورت ، احترام و دوست داشتن است . در مقابل ، مقایسه رابطه خود با دیگران همه چیز را خراب میکند .

مقایسه کردن زوج ها ممنوع

رضایت زوج ها از یکدیگر به راحتی به دست می آید به شرطی که خود را با زوج هایی که می شناسند مقایسه نکنند .بر اساس این مطالعه وقتی زوجی یکدیگر را برای ازدواج انتخاب میکنند . تصور و احساسی خوب نسبت به یکدیگر دارند . تا زمانی که یکی از آنها در ذهن یا به زبان طرف مقابل یا زندگی شان را با دیگری مقایسه کند. نکاتی در جهت شاد زیستن زوج ها بیان میکنیم .

رازهایی درباره شادکردن خانمها

زن ها چیز زیادی از مردها نمی خواهند. هرچند این ویژگی ها در هر کسی پیدا نمی شوند ولی هر مردی قادر به داشتن آنها است. شاید بگویید هیچ کسی نیست که هیچ نقصی نداشته باشد و بتواند تمام این ویژگی ها را با هم داشته باشد، اما این واقعیت ندارد. مردان زیادی هستند که این ویژگی ها را به حد کمال ندارند، ولی به اندازه ای دارند که بتوانند زن زندگیشان را خوشحال کنند. و این همان حدی است که شما به داشتن این ویژگی ها نیاز دارید.

روشهای زیر کمک می کند حال که خانم تان تصمیم گرفته شما را خوشحال کند، شما هم او را در زندگی راضی نگه دارید و نشاط را به زندگی تزریق کنید چرا که این زن است که سلامت روانی یک خانواده را تضمین کند وقتی شرایط برای خودش خوب باشد.

از او تشکر و قدرانی کنید.

از تلاش های همسرتان تشکر کنید و ببینید این تشکر تا چه حد موثر واقع می شود. به این فکر کنید که همسر شما زن خیلی خوبی است، مادری بسیار خوب، عروسی بهتر از دیگر عروس ها و اگر به این طرز فکر ادامه دهید، او همین طور خواهد شد.

در ستایش همسر خسیس نباشید.

خسیس نباشید و در ستایش همسر خود دست و دلباز باشید. اما به یاد داشته باشید که در هیچ موردی مبالغه نکنید. باید همسرتان استحقاق تعریف و تمجیدی را که شما می کنید، داشته باشد وگرنه ممکن است نتیجه ی خوبی ندهد.

عذرخواهی کنید.

وقتی از شما خطایی سر می زند اظهار تاسف کنید. وقتی هم که تقصیر از شما نیست باز هم اظهار تاسف کنید!

استعدادهای پنهان او را کشف کنید.

همسر خود را تشویق کنید و کمک کنید تا استعدادهای پنهانی او شکوفا شود.

یک شاخه گل و دیگر هیچ.

به جای هدایای گرانبها، وقت خود را در اختیار همسرتان قرار دهید. نشان دهید که به او توجه دارید، حتی پس از یک روز کار سخت! برای او هدیه ای ببرید حتی یک شاخه گل به این ترتیب او خوش اخلاق می ماند.

لطفا قرص سردرد او باشید.

وقتی اوضاع قمر در عقرب است، لبخند را فراموش نکنید. اگر بخندید دنیا هم با شما می خندد و اگر گریه کنید یقین بدانید که دنیا شما را تنها خواهد گذاشت. بدانید زمانی که همسرتان از سر درد شکایت می کند، چاره سر درد او قرص مسکن نیست، بلکه یک لبخند است.

با همسرتان با قلم و خودکار بجنگید.

هرگز با همسرتان نجنگید، چون امکان ندارد در جنگ برنده شوید. در عوض از قلم برای نوشتن آن چه در ذهن دارید استفاده کنید. بعد آن را به همراه شاخه ای گل تحویل او بدهید.

به زنان راستش را بگویید.

زن ها نمی خواهند که همسرشان در مورد مسائل مهم به آنها دروغ بگوید. آنها می خواهند بخش مهمی از زندگی همسرشان، حتی مهمترین بخش آن باشند. یک زن می خواهد بداند در زندگی همسرش چه می گذرد و می خواهد که مرد زندگی اش به او اعتماد داشته باشد.

مشاوران مرکز مشاوره بینا تمام توان خود را در جهت شاد زیستن زوج ها به کار میگیرند .

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *