تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

سیاست های زنانه در تغییر رفتار مردان

سیاست های زنانه در تغییر رفتار مردان

پرسشی که بسیاری افراد مطرح می کنند این است که آیا سیاست زنانه ای وجود دارد که به ما در تغییر رفتار کمک کند. بله پاسخ مثبت است. نه تنها سیاست های زنانه در تغییر رفتار مردان بلکه در تغییر رفتار نزدیکان آن ها نیز موثر است.

در این مقاله می خواهم به صورت مفصل در مورد یکی از مهمترین سیاست های زنانه باهوش اشاره کنیم که به ما در تغییر رفتار مردان به خصوص در رابطه زناشویی و همسرداری کمک می کند.

چرا به سیاست های زنانه نیاز داریم

مطمئنم تا کنون بارها شنیده اید که دیگران باید ما را دقیقا همانطور که هستیم بپذیرند و ما نیز دیگران را همانطور که هستند قبول کنیم. هم زن و هم مرد پس از ازدواج نیاز دارند رفتار خود را تغییر دهند. اینکه چطور خود را تغییر دهید موضوع دیگری است اما اگر می خواهید با سیاست زنانه برای تغییر رفتار مردان آشنا شوید پس به مقاله درستی برخورد کرده اید.

البته منظور من را اشتباه متوجه نشوید. این فقط همسرتان نیست که ممکن است نیاز به تغییر داشته باشد بلکه شما نیز باید تا حدی تغییر کنید. در واقع رفتار صحیح با همسر پس از ازدواج با این هدف صورت می گیرد که هر دو طرف به یک حد وسط دست پیدا کنند. پس رسیدن به حد وسط، یک سیاست زنانه بسیار ضروری در رابطه زناشویی و همسرداری است.

سیاست های زنانه در تغییر رفتار

تا اینجا فهمیدیم که تغییر رفتار خود و گاهی تغییر رفتار طرف مقابل امری اجتناب ناپذیر است. اما آیا می توان توقع داشت سیاست های زنانه به ما کمک کند همسرمان در مدت زمان کوتاهی صد در صد تغییر کند؟ خیر چنین چیزی تقریبا غیر ممکن است. باید به یاد داشته باشید انسان ها سال های سال با عادات خود چه خوب و چه بد زندگی می کنند و تغییر دادن چنین عاداتی به صورت صد در صد، آن هم در مدت زمان کوتاه دور از ذهن است.

اگر رفتار شما بر اساس سیاست زنانه نباشد و باعث شود طرف مقابل احساس کند او را محدود یا کنترل می کنید ممکن است با بازخورد منفی و ناسازگاری رو به رو شوید. پس اگر می خواهیم بدانیم چگونه با همسر خود رفتار کنیم که تغییر کند باید با یک مهارت مهم در همسرداری یا زندگی پس از ازدواج آشنا شویم و آن ظرفیت تحمل است.

سیاست زنانه با ظرفیت تحمل

برای اینکه بهتر متوجه نقش ظرفیت تحمل در سیاست زنانه شوید اجازه دهید یک مثال بزنم:پسری را تصور کنید که عادت به صحبت کردن با صدای بلند دارد. در مقابل همسرش با صدای بسیار آرام سخن می گوید و صدای بلند او را آزرده می کند.

در این موقعیت دختر نیاز به افزایش ظرفیت تحمل خود دارد تا بتواند در عادت متفاوت پسر تغییر ایجاد کند. زیرا در مرحله اول لازم است به پسر زمان بدهد تا به مرور زمان عادت به بلند صحبت کردن را در خود کم کند.

در مرحله دوم نیز دختر باید بپذیرد که صحبت کردن با آن میزان صدا که مورد پسند دختر است برای پسر بسیار دشوار است. پس فقط تا حدی می توان توقع داشت صدای بلند پسر کاهش پیدا کند.

پس اگر می خواهید سیاست زنانه را یاد بگیرید باید بدانیم ظرفیت تحمل به ۲ شکل متفاوت به ما کمک می کند:

  1. تغییر رفتار به زمان نیاز دارد و نمی توان آن را طی یک شب بدست آورد. در نتیجه فقط ظرفیت تحمل است که می تواند به ما کمک کند صبور باشیم.
  2. تغییر رفتار صد در صد صورت نمی گیرد بلکه نهایت ۵۰ درصد می توان فردی را تغییر داد. به همین دلیل باید ظرفیت تحمل ۵۰ درصد دیگر را داشته باشیم.

چگونه ظرفیت تحمل خود را افزایش دهیم

هیچ سیاست زنانه ای در همسرداری به اندازه ظرفیت تحمل بالا نمی تواند به شما در زندگی زناشویی کمک کند رفتار همسرتان را تغییر دهید. سیاست زنانه وقتی مجهز به ظرفیت تحمل باشد کمک می کند یک رابطه زناشویی رضایت بخش ایجاد شود. اما پرسشی که اکنون ایجاد می شود این است که چگونه می توانیم ظرفیت تحمل خود را افزایش دهیم؟ شناخت شخصیت خود و دیگران بهترین روش برای افزایش ظرفیت تحمل است. پسری که در یک خانواده شلوغ زندگی کرده طبیعی است که عادت به بلند صحبت کردن داشته باشد.

از سوی دیگر دختری که در یک خانواده خلوت بزرگ شده تحمل چنین صدایی برای او سخت است. پس اگر قصد داریم سیاست زنانه را یاد بگیریم باید از گذشته و شخصیت کودکی یکدیگر اطلاع کسب کنیم. باید متوجه شویم مقصر بسیاری از اختلافات در زندگی زناشویی نه ما هستیم نه همسرمان بلکه دلیل آن فقط تفاوت هایی است که در گذشته خود تجربه کرده ایم.

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *