تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

همسر افسرده

سرماخوردگی روانی

نداشتن اطلاعات درست درباره افسردگی باعث سوء برداشت از رفتار فرد مقابل و ایجاد مشکلات بیشتر شود . افسردگی می تواند ادراک، نگرش احساس ، اعمال و تحمل فرد را تحت تاثیر قرار دهد . در این متن با سرماخوردگی روانی بیشتر آشنا شوید .

افراد افسرده غالبا دیگران را در مشکلاتشان مقصر می دانند . در زندگی فقط به اتفاقات تلخ توجه دارند . اگر همسر افسرده تان پیوسته ایراد میگیرد . یادتان باشد این رفتار یکی از ویژگی های بیماری اوست . پس خیلی به دل نگیرید .

طی بیماری همسرتان ، این نکته را بارها به خودتان گوشزد کنید . او قصد آزار شما را ندارد . او بیمار است . این رفتار نیز علائم بیماری اوست نه ویژگی های شخصیتی اش . اگر اطلاعات تان را از طریق متخصصی که همسرتان به وی مراجعه کرده است ککسب کنید بهتر خواهد بود . چرا که علایم افسردگی در همه یکسان دیده نمی شود .

وقتی رابطه زنا شویی آسیب می بیند . 

وقتی همسر ما سرما می خورد ممکن است کمی بی حوصله یا بد اخلاق شود . اما در مجموع بیماری او آثار ماندگار بر رابطه زناشویی ندارد . اما در رابطه با بیماریهای روانی و به ویژه اختلالات خلقی رابطه ما و همسرمان یکی از اولین مسائلی است که طی بیماری می تواند آسیب ببیند . به عنوان مثال افراد افسرده دچار باورهای اشتباه و تفکرات غیر منطقی هستند . این باور ها می تواند برای اطرافیان به شدت آزار دهنده باشد . گاهی اوقات فرد افسرده ساده ترین رفتار اطرافیان را به عجیب ترین شکل تفسیر میکند .

استدلال آوردن را فراموش کنید . 

احساسات و برداشت های افراد افسرده ، غالبا شکلی افراطی دارد . ممکن است همسرتان چیزی بگوید . از نظر شما اشتباه باشد . در این شرایط از بحث کردن بپرهیزید . این طرز برخورد ممکن است باعث شود که دیگر با شما صحبت نکند . احساس تنهایی بیشتری کند . حتی افسردگی او شدت یابد . زمانی که همسر افسرده تان میگوید . هیچ کسی در این دنیا به فکر من نیست . در عوض یاد آوری مواردی که شما به او توجه داشتید . بگویید: خیلی تلخ است که این احساس را داری . فکر میکنی چه کاری می توانیم انجام دهیم که احساس بهتری پیدا کنی ؟ .

ادامه دارد ….. با مرکز مشاوره بینا همراه باشید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *