تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

دوست داشتن

دوستش دارید

راههای ساده ای وجود دارند که میتوانند بدون اینکه حرفی به زبان بیاورید به همسرتان ثابت کنید که دوستش دارید .

قابل توجه خانمها و آقایان

گفتن  “دوستت دارم ” معمولا برای افراد بسیاری دشوار بوده . نیازمند یک زمان مناسب است . اما حتما لازم نیست عبارت ” دوستت دارم ” را بر زبان بیاورید . تا طرف مقابل متوجه احساسات درونی شما بشود . هر چند این عبارت می تواند بیانگر احساسات بدیهی باشد . اما می توان از راه های دیگر نیز عشق را اظهار نمود . چه بسا می تواند تاثیر گذار تر بوده. رابطه را پیش از پیش شاداب ، سرزنده و سالم نگه دارد .

راههای ابراز عشق

۱- تایید کرده . تشکر کنید . قدر دان باشید .

یکی از خصلت های طبیعی هر انسانی این است که به دنبال تایید از طرف کسانی است که دوستشان دارد . به همین دلیل کاملا معقول می باشد . تا جایی که می توانید تلاش کنید. مطمئن شوید شریک زندگی تان می داند . تا چه اندازه دوستش دارید . برایش ارزش و احترام قائل هستید .

در میان گذاشتن این امر که چه احساسی نسبت به همسرتان دارید. اصلا نیازی به صرف وقت آنچنانی ندارد . اگر هم احساس می کنید که او احساس تان را می داند . بد نیست گاه و بی گاه یاد آوری کوچکی داشته باشید. تا او هم بیشتر ترغیب به عشق ورزی نسبت به شما بشود .

همه ما دوست داریم تا به خاطر کارهایی که انجام می دهیم ، مورد پذیرش دیگران قرار بگیریم . حال این کار تامین مالی خانواده باشد . پرورش مناسب فرزندان باشد . نحوه انجام کارهای فردی ، نگاه ما به مسائل مختلف ، یا سایر موفقیت هایی که در زندگی به دست می آوریم .

بنابراین اگر دائما بخواهید نقد کنید و فقط جنبه های منفی شریک زندگی خود را ببینید . گفتن ” دوستت دارم ” نمی تواند کاری از پیش ببرد . در حقیقت با این کار بدتر ارزش خود را زایل کرده اید . به راحتی او می تواند متوجه شود که حرف هایتان از ته دل نخواهد بود .

متاسفانه بیشتر ما چنین کاری را انجام میدهیم . آزار و اذیتی را به طرف مقابل وارد نسازد . باید راه نبرد خود را به درستی انتخاب کنید . با شیوه های مسالمت آمیز از او انتقاد کنید . به جای اینکه تمام توجه خود را به روی اشتباهات و عیوب طرف مقابل متمرکز نمایید . سعی کنید مسائلی که او توانایی بیشتری دارد را تایید و قدر دانی کنید .

۲- کاری کنید که احساس کند شماره یک است .

سر سپردگی و تعهد اساس یک رابطه را تشکیل می دهد . هر چند در یک زندگی مشترک زن و شوهر مسائل مربوط به روابط زناشویی خود را در اولویت کارهای خود قرار دهند ، اما هیچ شکی وجود ندارد که هر یک از افراد کارهای بسیار دیگری نیز برای انجام دادن در دست دارند . شغل ، فرزندان ، دوستان ، سایر اقوام و سایر مسئولیت های اجتماعی معمولا وقت بسیار زیادی را از شما گرفته و اجازه نمی دهد آنطور که باید و شاید به مسائل زناشویی توجه کنید .

با انجام سایر کارها به راحتی توجه تان میتواند از زندگی گرفته شده . زمانی هم که بچه ها را به زندگی مشترک اضافه کنیم . دیگر صحنه دشوارتر از هر زمان خواهد شد .شرکای زندگی به ویژه مادر ها زمانیکه بچه دار می شوند. فکر می کنند تنها الزامی که در زندگی دارند . چیزی نیست جز مراقبت از فرزندانشان . تحت این شرایط دیگر طرف دیگر زندگی مشترک به کنار زده می شود . باید توجه داشته باشید که همسرتان نیز مهم است .  باید به او توجه کنید و این امر میسر نمی شود مگر با صرف وقت و مهر و علاقه .

وقتی را برای همسر خود در نظر بگیرید . به نیازهای او بی توجهی نکنید . به خاطر مسائل جزیی با سایر خواست های او مخالفت نکنید . اگر تصمیم بگیرید که هر شب با دوستانتان بیرون بروید . این امر به او ثابت نمی کند که دوستش دارید . این بر عهده شماست که یک تعادل مناسب میان کارهایتان برقرار کنید .

ادامه دارد ……..

 

 

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *