تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

افسردگی

درمان افسردگی

درمان افسردگی معمولا در کوتاه مدت به نتیجه نمی رسد . این موضوع می تواند باعث خستگی ، حساس شدن شما یا حتی عصبانیت تان شود . در این شرایط برای اینکه انرژی کافی در ارتباط با همسرتان داشته باشید . لازم است زمانی را برای خودتان در نظر بگیرید .

جهت درمان افسردگی

تفریح را از یاد نبرید . درست و کامل غذا بخورید . هر روز ورزش کنید . خواب کافی داشته باشید . ارتباط تان را با دوستان و نزدیکان قطع نکنید . می توانید با خواندن داستان های طنز یا فیلم کمدی مقاومت تان را در برابر این بیماری بالا ببرید . البته زیاده روی باعث دلخوری همسرتان می شود . متهمتان میکند که او را درک نمیکنید . از او خسته شده اید . پس جانب تعادل را از دست ندهید .

قایم باشک ممنوع

افراد افسرده انرژی کمی دارند . در نتیجه ممکن است طی روز خیلی از کارهایی را که دل شان می خواهد انجام دهند، نتوانند انجام دهند . ممکن است شما عصر از سر کار برگردید . ببینید همسرتان هنوز ظرف های صبحانه را نتوانسته جمع کند . یا شوهرتان از صبح تصمیم داشته تلفنی بزند . اما هنوز نتوانسته این کار را انجام دهد . در این شرایط احتمالا او عصبانی است . حتی ممکن است از دست شما عصبانی باشد که چرا او را تنها گذاشته اید . قطعا تحمل چنین شرایطی سخت و طاقت فرساست .

پژوهش ها نشان داده است ، داشتن فعالیت بدنی به درمان افسردگی کمک می کند . از طرفی نمی توانیم از فرد افسرده انتظار داشته باشیم . که خودش برنامه منظمی برای ورزش بریزد . آن را اجرا کند . اگر برنامه منظم روزانه برای ورزش با همسرتان بگذارید . جدای از کمک به درمان افسردگی او ، شما نیز از فواید آن بهره مند خواهید شد. چرا که تنش تان را کاهش می دهد . به بهبود رابطه شما و همسرتان کمک میکند .

راه کار اساسی

شاید هیچ چیز در آرامش دادن به افراد نتواند جای مذهب و یاد خدا را بگیرد . علاوه بر کمکی که مذهب و معنویت می تواند به همسر افسرده شما کند . خود شما نیز می توانید از این موضوع بهره بگیرید . برای درمان افسردگی خدا را فراموش نکنید . به یاد داشته باشید که دل ها آرام نمی گیرد جز به یاد خدا .

اگر احساس میکنید دچار افسردگی هستید . میتوانید از مشاوران مرکز بینا کمک بگیرید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *