تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

داشتن بچه باهوش

داشتن بچه باهوش

داشتن بچه باهوش چقدر برای شما اهمیت دارد؟ در حال حاضر چه قدر سرمایه صرف تغذیه، لباس، مسکن و درمان می شود؟ میلیاردها هزار دلار، میلیون ها نفر. هکتارها زمین، بیمارستانها و.. همه مشغول کارند که ما سه وعده غذا بخوریم. لباس بپوشیم و مسکن داشته باشیم و خونه های ما پر از وسایل باشد.

داشتن بچه باهوش

حال این فقط برای سلامت و رفاه بعد جسمانی ماست .حال چه قدر نیروی انسانی و سرمایه صرف می شود که به این جسم آسیب بزنند. دخانیات، مشروبات الکلی، مواد مخدر. اسلحه ها، بمب ها و … این تعارض ها نتیجه ی این است که فقط یک بُعد از مغز و ذهنمان رشد کرده است. و آن هوش عقلانی است. و در رأس تمام این مسائل دانشمندان و متخصصین هستند.

چرا بچه با هوش میخواهید؟

حال ببینید ما چه قدر عجله داریم که وارد این سیستم شویم. آیا ما بچه های باهوش می خواهیم که به این کارها دامن بزنند؟ یا این که هوش متعادل داشته باشند. ذهن کودک در اثر تجربه در محیط شکل می گیرد. تجربه یعنی: کشف، پردازش، ابداع. که حاصل آن احساس خوشایند است. هر وقت ما احساس خوشایند داریم یعنی ذهن مشغول درست کار کردن است و این فرآیند رشد است.

نتیجه زندگی در زمان حال

کشف یعنی دیدن. دیدن و مشاهده یعنی به کار گرفتن حواس پنجگانه. کشف یعنی اطلاعاتی که کودک از حواس پنجگانه دریافت می کند. کشف زمانی کشف است که حضور در آن باشد. حضور یعنی حضور ذهن و بودن در لحظه ی اکنون. بچه ها همیشه در لحظه ی اکنون هستند. اما بزرگترها تنها جایی که نیستند، لحظه ی اکنون است یا در حسرت گذشته اند یا نگران آینده اند. اگر شما هم جزء افرادی هستید که دایم مضطرب ، نگران و دلواپس آینده هستید. کلینیک بینا برای ارایه خدمات چه به صورت حضوری یا به صورت مشاوره آنلاین آماده است .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *