تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

تکنیک تعالی احساسی برای جلب توجه

تکنیک تعالی احساسی برای جلب توجه

همانطور که احتمالا خود نیز می دانید اوج لذت یک رابطه عاشقانه در آغاز آن است. سپس اگر همه چیز را به حال خود رها کنیم به مرور این حس خوب رو به افول می رود. اما تکنیک های روانشناختی مثل تکنیک تعالی احساسی وجود دارند که می توانند به ما در حفظ و نگه داری از عشق کمک کند.در این مقاله قصد داریم در مورد تکنیک تعالی احساسی برای جلب توجه صحبت کنیم که  نقش قدرتمندی در زندگی زناشویی بازی می کند.

تکنیک تعالی احساسی برای جلب توجه

عقش مثل باغچه ای است که سراسر گل و گیاه است. اگر مراقب آن نباشیم و رسیدگی لازم را انجام ندهیم با یک باغچه خشکیده مواجه خواهیم شد. تعالی احساسی یکی از تکنیک ها و سیاست های زنانه باهوش است که در حفظ رابطه عاشقانه و جلب توجه پسران می تواند نقش بسزایی داشته باشد. تعالی احساسی به زمان­ ها، مکان ­ها و شرایطی اشاره دارد که وقتی در آن­ها قرار می­ گیریم احساس عالی بودن، خوش بودن یا خوب بودن پیدا می­ کنیم.

همه انسان­ ها در موقعیت ­هایی خاص و بر اساس تجربیات شخصی و قبلی خود تعریف متفاوتی از تعالی احساسی ارائه می­ دهند.

برای مثال موقعیت زیر می توانند باعث ایجاد این احساس خوب شوند:

  1. وقتی با دوستان هستید
  2. وقتی مورد توجه شوهرتان قرار می ­گیرید
  3. وقتی در حال انجام کار مورد علاقه خود هستید
  4. وقتیتفریحی خاص را انجام می­ دهید.

چگونه شوهرم را جذب کنم

اگر پرسش شما این است که چگونه شوهرم را جذب کنم پاسخ من تکنیک تعالی احساسی است. این تکنیک فقط برای حفظ رابطه زناشویی نیست بلکه اگر قبلا نیز باعث مشکلاتی در رابطه خود شده اید و یا وقتی یک مرد از همسر خود فاصله می گیرد می توانید از آن برای جذب وی استفاده کنید. همانطور که گفتیم موقعیت های مختلفی می توانند باعث ایجاد این احساس مثبت شود اما یک موقعیت هست که در اغلب مواقع این احساس موثر در رابطه عاشقانه را ایجاد می کند.

این موقعیت موثر و رایج احساس شکوفایی است.

بیشتر افراد به خصوص مردان وقتی در حال کار و تلاش برای رسیدن به اهداف­شان ( که می تواند اقتصادی نیز باشد) هستند احساس شکوفایی را تجربه می کنند و زنان وقتی این احساس را بدست می آورند که مورد توجه قرار بگیرند؛ به خصوص مورد توجه شوهرشان.

اختلافی که باعث بی توجهی در زوجین می شود

اکنون متوجه شدید همان احساسی که با جلب توجه شوهرتان می خواهید بدست بیاورید در او نیز وجود دارد اما به شکل متفاوتی آن را تجربه می کند. پس باید به یاد داشته باشید همانقدر که تعالی احساسی با مورد توجه قرار گرفتن برای شما ایجاد می شود و گاهی حتی آن را با قاطعیت درخواست می کنید، احساس شکوفایی نیز برای مردان ارزشمند است و باید برای ارائه آن به شوهرتان تلاش کنید.

اکنون تصور کنید زوجی جوان با یکدیگر ازدواج کرده و شروع به زندگی با یکدیگر می­ کنند. مرد دوست دارد بیشتر وقت خود را به کار کردن برای رسیدن به اهدافش بگذراند و خانم دوست دارد مورد توجه و محبت همسر قرار بگیرد. در این مورد مشاهده می­ کنید احساس عالی بودن به شکل­ های متفاوتی ایجاد می­ شود که می تواند باعث اختلافات زناشویی شود.

اکنون اگر مانعی بر راه این احساس عالی بودن ایجاد شود، احساسات منفی ایجاد شده و در نتیجه احساس عشق ممکن است ناپدید شود. نتیجه آن نیز می شود بی توجهی شوهر به همسر خود.

مثلا فرض کنید مرد احساس کند همسرش وقت کافی برای او باقی نمی ­گذارند که به کارهایش برسد. در این صورت مرد، همسر خود را مانعی بر سر راه شکوفایی خود می بیند. اگر شوهر شما چنین احساسی را تجربه کند احتمالا با بی توجهی وی مواجه خواهید شد. زیرا تصور می کند شما جلوی تعالی احساسی او را می گیرید.

راه های جذب همسر به خود

بر عکس اگر همسر وی در حفظ تعالی احساسی شوهر خود تلاش کند مرد نیز نه تنها با مانعی بر سر راه عشق خود مواجه نمی ­شود بلکه بیشتر به همسرش جذب می شود . وقتی شوهرتان از لحاظ خلقی در شرایط تعالی احساسی قرار بگیرد تبدیل به فردی خوشحال، شاد، پرانرژی، پیروز و قدرتمند می­ شود. و از آنجایی که خلق خوب مولد رفتار و بازخورد های خوب می باشد متوجه می شوید همسرتان بیشتر به شما جذب شده است.

پس به یاد داشته باشید تعالی احساسی یک احساس قدرتمند است که نه تنها باعث افزایش رضایت در طرف مقابل می ­شود بلکه این قدرت را دارد که شما را نیز به یک احساس عالی برساند.

یکی دیگر از راه های جذب مردان رسیدن به ” من موفق” آن ها است.

البته این موضوع در زنان نیز وجود دارد و تقریبا همه انسان ها جذب افرادی می شوند که تصویری از “من موفق” خود باشند. این بدین معنا است که خود شما نیز با دنبال کردن اهداف تان می توانید باعث جذب همسرتان شوید زیرا می تواند شکوفایی را در شما نیز ببیند.

حتی گاهی دست نیافتنی شدن برای مردان می تواند نقش خوبی در جذب و جلب توجه مردان بازی کند زیرا این پیغام ناخودآگاه را به همراه دارد که شما درگیر کار ها و اهداف خود هستید – یعنی رسیدن به همان شکوفایی ارزشمندی که مردان نیز به دنبالش هستند.

عوارض بی توجهی مرد به همسرش

در مقابل اگر زنی با رفتار و غفلت چنین تعالی احساسی را در رابطه ایجاد نکند باعث می شود مرد توجه کمتری را معطوف همسرش کند. عوارض بی توجهی مرد به همسرش نیز باعث افسردگی و کاهش سطح رضایت از زندگی در زن خواهد شد. اگر این شرایط همینطور ادامه پیدا کند زندگی زناشویی این افراد روز به روز با تنش و درگیری بیشتری همراه خواهد شد.

به مرور زمان احساس سرخوردگی و ناامیدی شکل می گیرد و تبدیل می شود به بازخوردهای منفی مثل پرخاشگری و بی توجهی بیشتر. این فرایند تا جایی ادامه پیدا می کند که می تواند باعث جدایی یا طلاق شود. باید به دنبال مکان ­ها، زمان ­ها، اهداف، برنامه­ ها، خواسته­ ها و هرچیز دیگری باشید که باعث ایجاد تعالی احساسی در طرف مقابل می­ شود.

فقط کافی است کمی به این موضوع بیندیشید به و به پرسش های زیر پاسخ دهید:

  • شوهرتان چه موقع احساس خوبی دارد؟
  • چه موضوعاتی وقتی در مورد آن صحبت می کنید توجه شوهرتان را جلب می کند؟
  • بودن در کنار چه افرادی باعث ایجاد حس خوب در او می شود؟
  • چه اقداماتی باعث می شود شوهرتان به شما جذب شود؟
  • چه نشان هایی باعث تحریک احساس عشق در وی می شود؟

اکنون باید همه تلاش خود را به کار گیرید تا شرایط لازم را برای وی بسازید یا وی را به انجام آن تشویق بکنید و تا آنجا که می توانید نقشی در ایجاد آن داشته باشید.

سخن آخر

پس دست به کار شوید. حفظ و ایجاد تکنیک تعالی احساسی برای جلب توجه ، تضمینی است بر حفظ رابطه طولانی مدت،  پایداری در عشق و ازدواج و مقابله با سرد شدن رابطه عاشقانه.مدل تعالی احساسی همچنین به شما در ایجاد یک مدل ارتباطی مناسب نیز کمک می­کند.

وقتی می­خواهید باور طرف مقابل را به چالش بکشید، با او مخالفت کنید، باوری جدید به او القا کنید یا از مدل برنامه­ ریزی ضمیر ناخودآگاه استفاده کنید باید اول در تعالی احساسی قرار بگیرید.

به عبارت دیگر قرار گرفتن در موقعیت­ های خوشایند که احساس خوب را در ما افزایش می­ دهد باعث می­ شود باور پذیری و ظرفیت پذیرش باورهای مخالف در ما افزایش پیدا کند. در نتیجه در بهترین موقعیت برای رسیدن به حد وسط و اجرای بسیاری دیگر از  مهارت های زناشویی پس از ازدواج قرار خواهید گرفت.

رفع مسئولیت

به یاد داشته باشید این مقاله برای این نوشته نشده است که همه تقصیر ها و مشکلات یک رابطه زناشویی را به گردن خانم ها بیندازیم. بلکه فقط هدف این بود که راهکاری برای از بین بردن تنش ها و اختلافات پیدا کنیم. همین تکنیک تعالی احساسی در مورد زنان نیز صادق است و مردان نیز باید برای حفظ این احساس در همسر خود بکوشند. به هر حال اگر می خواهید شوهرتان را دیوانه وار عاشق خود کنید این تکنیک به شما کمک خواهد کرد.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *