تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

افسرده

افسردگی

افسردگی را جدی بگیرید . خجالت نکشید . نه مخفی اش کنید . نه برای جلب توجه نقشش را بازی کنید . اما اگر به سراغ تان آمد . به سراغ درمانش بروید . بعضی افرادی که دچار افسردگی اند . سه برابر افراد عادی خواب میبینند . زیرا ذهن آنها به شدت درگیر مسائل مختلف است . نگرانی ها بدون حل شدن همچنان در ذهن باقی می ماند .

افسردگی

مانند دندان پوسیده است . آنقدر درد می گیرد . تا مجبور به درمانش شوی . دیر بجنبی همانطور که دندان را می کشی . کلک روح تو هم کنده است . در فرهنگ ما هنوز جا نیفتاده است .هنوز فکر میکنیم افسردگی یعنی دیوانگی . فکر میکنیم خوبیت ندارد . عیب است . زشت است . ولی تا دیر نشده درمانش کنید . نگذارید به تنفر از خودتان برسید .

دلایل ابتلا

۱- سرزنش کردن خود .

سرزنش کردن خود. یکی از مهمترین دلایل مبتلا شدن به افسردگی است . وقتی دائما به خاطر شکست ها و مشکلات زندگی . خودمون را مورد انتقاد قرار می دهیم . به تدریج پیام تو بدی را به خودمان ارسال میکنیم .  احساس حقارت را در اعماق وجودمان لمس میکنیم . فرقی نمیکند . به خاطر چه چیزی خودمان را سرزنش کنیم . بلکه تا زمانی که این کار را ادامه میدهیم . زندگی را به کام خودمان تلخ میکنیم .دنیا برایمان جهنم خواهد شد .

۲- رابطه پر تنش .

تنش های ممتد و مکرر یک رابطه. منجر به افسردگی میشود . در این حالت ممکن است طرفین خسته شده . دست به قطع ارتباط بزنند . هر کسی به شیوه ای و بهانه ای . نه اینکه الزاما از هم متنفر باشند . دلتنگی هایی که اغلب بعدا ایجاد میشود . نشان دهنده این واقعیت است . که خیلی وقت ها از هم خسته نشده اید . اما از تنش ها به ستوه آمده اید . قطع رابطه آخرین گزینه است . نه اولین گزینه .

اگر احساس میکنید خودتان یا نزدیکانتان علایم افسردگی را دارید . هر چه زودتر با یک روان شناس صحبت کنید .

مرکز مشاوره بینا با کادری متخصص در خدمت عزیزان است .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *