تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

سایت های همسر یابی

ازدواج اینترنتی

یکی از دلایل رایج شدن ازدواج  اینترنتی این است .که روش معرفی سنتی که قبلا افرادی ، خانواده های دختر و پسر را به یکدیگر معرفی می کردند . بسیار کم شده است .

 

خطرات ازدواج اینترنتی

در دنیای مدرن امروزه ، برخی افراد از طریق اینترنت و سایت های همسریابی ، همسر خود را جست و جو میکنند . می خواهند در اندک زمانی به یار دلخواه برسند . این نوع آشنایی بسیار آسان است . اما آیا می توان با این روش به عشق واقعی دست یافت . آیا ازدواج هایی که از طریق آشنایی و اینترنت صورت میگیرد پایدار است . برای رسیدن به پاسخ معقول باید مفهوم عشق واقعی و زندگی پایدار بین زن و مرد را بررسی کرد . اینکه آیا در قرارهای اینترنتی چنین مهرو محبتی پیدا می شود .

علت رواج ازدواج اینترنتی

یکی از دلایل رایج شدن ازدواج های اینترنتی که روش معرفی سنتی ، بسیار کم شده است . در شهرهای کوچک این روش هنوز رواج دارد . اما در شهر های بزرگ این اتفاق کمتر است . برخی علت افزایش آشنایی اینترنتی را سرعت در دنیای امروز می دانند . در حقیقت سرعت فضای مجازی بیشتر از فضای واقعی است . انسان امروز به سرعت با قرار گرفتن در برابر سیل اتفاقات در جامعه سایبری معتاد می شود . از این که برای کار و فعالیت زندگی وقت بگذارد ، بیزار است . او که به دنبال تغییرات با سرعت زیاد است. حتی دوستی و مهرو محبت همسر آینده خود را هم میخواهد. از طریق اینترنت در کمترین زمان پیدا کند . اما فراموش کرده برای داشتن علاقه عمیق به فردی که قرار است. شریک زندگی اش بشود . به زمان کافی نیاز دارد .

بررسی دو وعده ی سایت ها و شبکه های همسر یابی .

هر فردی برای انتخاب همسر مناسب باید روی ویژگی های شخصیتی فرد مورد نظر متمرکز شود . مناسب ترین فرد را انتخاب کند. سایت های همسریابی به کار بران خود وعده دو اقدام مهم را می دهند . اول اینکه به این افراد کمک میکنند تا گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشند . دوم اینکه ازدواج آنها طولانی و با دوام خواهد بود .

در وعده اول شکی نیست که درست میگویند . این سایت ها با تبلیغات می توانند تعداد بیشماری افراد جویای همسر را به خود جذب کنند . بنابر این هر فردی گزینه های بسیار زیادی در اختیار خواهد داشت . به ظاهر می تواند فردی مطابق میل خود را بیابد. اما درباره وعده دوم جای تردید بسیاری است . نیاز به بحث و گفتگو دارد .

آیا شناخت اینترنتی ممکن است .

فردی که در اینترنت دیده می شود . می توان به کوه یخی که در اقیانوس قرار دارد. تنها بخشی از آن بیرون است شبیه کرد . ما فقط همان قسمت اندک را میبینیم . قسمت های زیرین آن از دیدمان پنهان میماند . بنابراین آشنایی اینترنتی برای انتخاب همسر کافی و جالب نیست . افراد برای انتخاب همسر باید با یکدیگر آشنایی نزدیک داشته باشند . در عین حال خانواده های یکدیگر را از نظر مسائل فرهنگی و روابط اقتصادی بشناسند . دو نفر بررسی کنند که آیا از لحاظ خانوادگی با یکدیگر سنخیت دارند یا نه . در غیر این صورت ازدواج شان موفق نخواهد بود .

خطرات شناخت های اینترنتی .

دخترها و پسرها به طور معمول در فضای مجازی اطلاعات صحیحی درباره سن ، وضعیت تحصیلی ، شرایط خانوادگی و اقتصادی . به یکدیگر منتقل نمیکنند . بر اساس همین اطلاعات نادرست ، ارتباط کاملا مجازی و غیر واقعی برقرار میکنند . وقتی این ارتباط ادامه پیدا میکند . وابستگی عاطفی بین آنها ایجاد می شود . پس از ایجاد وابستگی ، کم کم به فکر آشنایی بیشتر و در نهایت ازدواج می افتند . در این شرایط خانواده های خود را در جریان قرار می دهند . برخی افراد ممکن است اطلاعات غلطی را که دیده اند اصلاح کنند . اما برخی دیگر چنان درگیر روابط احساسی می شوند .که نمی توانند حقایق را بگویند .ارتباط ایجاد شده را قطع کنند . با همان اطلاعات غلط با یکدیگر ازدواج میکنند . این ازدواج بر پایه رابطه احساسی صورت میگیرد . وقتی از لحاظ عقلانی ، دختر و پسر متوجه تفاوتشان می شوند . زندگی شان به مخاطره می افتد .

اعتیاد خطرناک به آشنایی های اینترنتی .

یکی دیگر از معایب اعتیاد های اینترنتی این است. که هر دختر و پسری ممکن است .ملاقات های اینترنتی متعددی داشته باشد . تا به اصطلاح بتواند افراد دیگر را هم بررسی کند . ادامه دادن چنین رفتاری نه تنها جلوی علاقه مند شدن افراد به یکدیگر را میگیرد . بلکه نمی تواند به داشتن رابطه طولانی منجر شود . چرا که آنها به این نوع قرار ها معتاد شده . مدام دنبال گزینه بهتر از قبل هستند . استمرار برای پیدا کردن یک فرد ایده آل تر از قبلی خطر بسیار بزرگی برای فرد محسوب می شود . حتی اگر با فردی وارد رابطه شود. ممکن است نتواند از عادت بد خود دست بردارد . باز هم در اینترنت به دنبال دوست باشد .نتیجه اینکه با اینترنت می توان با افراد بسیاری رابطه بر قرار کرد . اما هرگز نمی توان درگیر یک رابطه سالم عاطفی و با دوام شد .

در صورت نیاز به مشاوره در مورد  ازدواج اینترنتی با مرکز مشاوره بینا تماس برقرار کنید .

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *