تهران – خیابان پیروزی ، روبروی خیابان پنجم نیرو هوایی (روبروی مترو نیرو هوایی) ، مجتمع نسیم ، طبقه اول ، واحد 1

clinicbina@

تلفن تماس : ۷۷۴۶۸۴۱۸-۰۲۱

ازدواج اجباری

ازدواج اجباری

امروزه ازدواج بخش زیادی از دختران « ازدواج اجباری » است؛ البته نه اجبار بیرونی بلکه یک اجبار درونی که آزادی انتخاب را از آنها می گیرد. اگر این دختران ابتدا معیارهای ازدواجشان را در یک فرایند عاقلانه مشخص می کردند، و پیش از اینکه اجازه بدهند کسی وارد حریم عاطفی آنها بشود، مطمئن می شدند که آن فرد ملاک هایشان را دارد یا ندارد و سپس افراد را انتخاب می کردند، این چنین با شکست های عشقی پیش و پس از ازدواج مواجه نمی شدند. در واقع این دختران، از همان آغاز، دارند شکست را انتخاب می کنند. 

علت شکست در ازدواج

علاقه مند شدن قبل از شناخت، نقطهٔ آغاز شکست است. اگر قلب شما زودتر از عقل شما به کسی وابسته شد دیگر عقل نمی تواند نظری بدهد؛ چرا که قلب تصمیمش را گرفته است؛ گفته اند که علاقهٔ شدید به چیزی آدم را کور و کر می کند .

ازدواج اجباری

طبیعی است وقتی دختر یا پسری برای شناخت طرف مقابل خود از روابط اجتماعی تعریف نشده و فضای مجازی با او انس می گیرد، آن دو قبل از آنکه بخواهند شناختی از هم پیدا کنند به هم علاقه مند می شوند. این علاقهٔ قلبی فرصت را از عقل می گیرد. برای همین است که دیگران ممکن است در فرد مقابل، نقاط ضعف بزرگی را ببینند در حالی که دختر و پسر خود اصلاً متوجه آن نیستند. پس فرایند انتخاب همسر باید به گونه ای باشد که عوامل تحریک کنندهٔ قلب زودتر وارد عمل نشوند.

عوامل تحریک کننده قلب در ازدواج چیست ؟

نگاه و ارتباط مستقیم و برقراری روابط عاطفی، همه تحریک کنندهٔ قلب هستند؛ جالب است که آنهایی که احساسی ترند بیشتر مدعی این هستند که احساساتی عمل نمی کنند. بنابراین برای خاطر جمعی از این مسئله، باید دید آیا آنچه را که من از طرف مقابل احساس می کنم دیگران هم تأیید می کنند یا نه.

پیام بگذارید

(0 دیدگاه)

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *